Geçen yılın finalisti Halep 2. turda elendi

Geçen yılın finalisti Halep 2. turda elendi

27.05.2015 19:13:06
Sezonun ikinci "grand slam" tenis turnuvası Fransa Açık'ta (Roland Garros) tek kadınlar 2. tur maçında, Mirjana Lucic-Baroni'ye 2-0 mağlup olan geçen yılın finalisti ve 3 numaralı seribaşı Simona Halep elendi.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen turnuvanın 4. günündeki tek kadınlar 2. tur mücadelesinde, kariyerindeki tek "grand slam" finalini 2014'te burada oynayan Rumen Simona Halep ile dünya sıralamasının 70. basamağındaki Hırvat Mirjana Lucic-Baroni karşılaştı.

Lucic-Baroni, çok sayıda basit hata yapmasına rağmen ilk servislerinden yüzde 88 oranında puan çıkarması ve file önündeki etkili oyunu sayesinde ilk seti 7-5 kazandı. Oyuna hükmetmeye devam eden 33 yaşındaki Hırvat tenisçi, puan kazandıran vuruşlarda (winner) Halep'e 13-3 üstünlük kurduğu 2. seti de 6-1 alarak korttan 2-0 galip ayrıldı ve bir üst tura çıktı.

Halep'i, geçen yıl ABD Açık'ın 3. turunda da turnuvanın dışına iten Lucic-Baroni, 3. turda 29 numaralı seribaşı Fransız Alize Cornet'nin karşısına çıkacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Muhammed Ali

Öze Dönüş Hareketi takip ettiğim ve islami bir cemaat ve hareket olarak takdir ettiğim bir çevredir. Allah çalışmalarında yardımcıları olsun.