DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gazze ağlıyor

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi açıklarına füze düşmesi nedeniyle 3 Filistinli balıkçı yaşamını yitirdi. Han Yunus kentindeki Nasır Hastanesi'ne gelen hayatını kaybedenlerin yakınları büyük üzüntü yaşadı.

07.03.2021 15:47:32

Gazze halkı, füze düşmesi sonucu hayatını kaybeden 3 Filistinli balıkçı için gözyaşı döküyor.

İşgal devleti İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi açıklarına füze düşmesi nedeniyle 3 Filistinli balıkçı yaşamını yitirdi. 

gazze2

Filistinli Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş, Gazze'nin güney bölgesi açıklarında bulunan balıkçı teknesine bir füzenin isabet ettiğini belirtti. 

Teknede bulunan 3 Filistinli balıkçının hayatını kaybettiğini aktaran Ayyaş, füzenin nereden atıldığını henüz bilmediklerini kaydetti.

gazze3

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, 3 balıkçının yaşamını yitirdiği olayla bağlantılarının olmadığı ifade edildi. 

Açıklamada ayrıca, İsrail ordusunun bulgularına göre 3 balıkçının ölümüne neden olan olayın Gazze içindeki bir patlamadan kaynaklandığı savunuldu.

Gazze'deki Sağlık, İçişleri ve Ulusal Güvenlik bakanlıklarından ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

gazze5

Han Yunus kentindeki Nasır Hastanesi'ne gelen hayatını kaybedenlerin yakınları ise, büyük üzüntü yaşadı.

cen1_1

Gazze Şeridi açıklarına füze düşmesi nedeniyle hayatını kaybeden balıkçılar için Han Yunus kentinde cenaze töreni düzenlendi.

cen6

cen3_1

cen7

cen8

cen9

cen10

cen11

cen12

cen13

cen14son

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Akçaabatlıselçuk

Zulüm ve yoksulluğa uğrayan Filistin .Arabistan USB ile İsrail ile kol kola Rahatlığa düşkün bir Arabistan müslümanları. Allah sizi bildiği gibi yapar Arabistan

Görüş Bildir Bizimle Paylaş