DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gaziantep turistleri bekliyor

UNESCO'nun 'Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilen Gaziantep'te faaliyet gösteren esnaf, yerli ve yabancı turistleri kentin tarihi ve turistik mekanlarına bekliyor.

6 Yıl Önce
2016-10-28 09:33:20

AA'da yer alan habere göre; Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar, Tatlıcılar ve Baklavacılar Odası Başkan Yardımcısı Muzaffer Toprak, "Dünyada Türkiye, Türkiye'de de Gaziantep parlayan yıldızdır. Burası bir gastronomi şehri. İnsanlar bu tatlardan, bu lezzetlerden mahrum kalmasınlar." dedi.

Gaziantep'i ziyarete gelenlerin birbirinden lezzetli yemekleri tatma ve tarihi mekanları görme fırsatı bulduğunu ifade eden Toprak, son dönemlerde kentin terörle anılmasının geçici tedirginlik oluşturduğunu belirtti.

Kebap ustası Şirvan Payaslı da Gaziantep'in gastronomi şehri olduğunu ifade ederek, kentin Türkiye'de hatta dünyada zengin mutfağıyla tanındığını dile getirdi.

Son zamanlarda terör olayları nedeniyle ziyaretçi sıkıntısı yaşandığını aktaran Payaslı, "Halbuki böyle bir sıkıntı olmaması gerek. Örneğin Fransa'da patlama oldu, Gaziantep'teki saldırıdan daha çok kişi hayatını kaybetti, ama maalesef Gaziantep'i bir türlü gündemden düşürmüyorlar." dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş