SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Gazeteci-yazar Rauf Tamer'de, koronavirüs şüphesi!

Posta Gazetesi köşe yazarı Rauf Tamer'in, koronavirüs şüphesi ile kaldırıldığı hastanede test yaptırdığı ve evinde sonucu beklediği bildirildi.

Gazeteci-yazar Rauf Tamer'de, koronavirüs şüphesi!
9.4.2020 13:01:26

Posta Gazetesi köşe yazarı Rauf Tamer'in, koronavirüs şüphesi ile kaldırıldığı hastanede test yaptırdığı ve evinde sonucu beklediği bildirildi.

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan Prof. Necmettin Ünal, halkın önlem almasının hastalığa karşı mücadelenin ilk ayağı olduğunu vurgularken "Bu insan ayırt etmiyor herkes tedbirini alacak. Gazeteci olmak, Başbakan olmak, Devlet Başkanı'nın hanımı olmak, sporcu olmak birşeyi değiştirmiyor." dedi.

Ünal sözünün devamında, "Sizin duayenlerinizden Rauf Tamer geçen hafta evine bir berber çağırmış, tıraş olmuş, şimdi yoğun bakımda. Çok geçmiş olsun" deyince Ahmet Hakan, "Eyvah. Bilmiyordum. Çok geçmiş olsun. Çok üzüldüm" diyerek üzüntüsünü belirtti.

Daha sonra Tamer'in sağlık durumu hakkında Posta Gazetesi köşe yazarı Murat Çelik'ten aldığı bilgiyi aktaran Ahmet Hakan,  usta yazarın yoğun bakımda olmadığını ancak solunum yetmezliği problemi yaşadığını belirtti. Hakan, Rauf Tamer'in hastaneden evine geldiği ve yaptırdığı testin sonucunu beklediği bilgisini iletti.

RAUF TAMER KİMDİR?

1937 Sivas doğumlu olan Rauf Tamer Bursa Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinnden mezun oldu. Cumhuriyet gazetesi spor muhabirliğiyle başlayan gazeteciliğini Ekspres, Tasvir, Yeni İstanbul, Halka ve Olaylara Tercüman, Hürriyet, Bayram, Sabah, Star, Dünden Bugüne Tercüman, Bugün gazetelerinde sürdürdü. Halen Posta Gazetesi'nde yazarlığa devam etmektedir. 2010'da Burhan Felek Basın Hizmet Ödülüne layık görülen gazeteciler arasında yer almıştır.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR