DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gamze Özçelik kimdir? Gamze Özçelik neden Twitter'da TT oldu?

Gamze Özçelik kimdir? Sosyal medya platforumu Twitter'da Gamze Özçelik gündem oldu. Vatandaşlar da Gamze Özçelik Twitter'da neden TT oldu? sorusunu sormaya başladı. İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin açıklamalarda bulunan Gamze Özçelik Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girdi. Peki Gamze Özçelik kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Gamze Özçelik hayatı ve biyografisi...

30.03.2021 08:41:00

Gamze Özçelik Twtter'da TT oldu. İnsanlar da Gamze ö-Özçelik kimdir nerelidir? diye sormaya başladı. Peki Gamze Özçelik neden TT oldu. İstanbul Sözleşmesi feshine dair açıklamalarda bulunan Gamze Özçelik Twitter'da gündem oldu. Peki Gamze Özçelik ne dedi? Gamze Özçelik neden Twitter'da TT oldu?

 Gamze Özçelik "İstanbul sözleşmesi yaşatır bu konuda niye paylaşım yapmıyorsunuz' diyenler var ben Allah'a iman ettim sadece ve sadece o yaşatır ve öldürür ve diriltir" ifadelerini kullandı.

Gamze Özçelik kimdir?

"İstanbul sözleşmesi yaşatır bu konuda niye paylaşım yapmıyorsunuz' diyenler var ben Allah'a iman ettim sadece ve sadece o yaşatır ve öldürür ve diriltir" ifadelerini kullandı.

Eski oyuncu Gamze Özçelik "İstanbul sözleşmesi yaşatır bu konuda niye paylaşım yapmıyorsunuz' diyenler var ben Allah'a iman ettim sadece ve sadece o yaşatır ve öldürür ve diriltir" ifadelerini kullandı.

Gamze Özçelik 26 Ağustos 1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Gamze Özçelik eski Türk oyuncu, sunucu ve model.

Gamze Özçelik Maltepe Anadolu Lisesi ve Bilgi Üniversitesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra, 1999'da Elite Model Look Ipek güzeli, 2000'de Miss Turkey 2. güzeli seçilmiş ama bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmamış, oyunculuğa ağırlık vermiştir. Popstar isimli yarışma programında sunuculuk yapmıştır.

Gamze Özçelik 'Seni Seviyorum' isimli tiyatro oyununda oynadı. Gamze Özçelik Arka Sokaklar isimli polisiye dizide Uğur Pektaş'ın canlandırdığı Murat Ateş karakterinin eşi Zeynep Akyüz Ateş karakteriyle yıldızı parladı. Buzda Dans, Popstar, Türkstar, Ben Buradan Atlarım gibi yarışma programlarının ve birçok özel gecenin sunuculuğunu üstlendi. Son olarak Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde Elizabeth karakterini canlandırdı. 19 Haziran 2008 tarihinde ünlü oyuncu Uğur Pektaş ile Büyükada'da evlendi. Bu evlilikten Murathan Pektaş isminde bir oğlu dünya'ya geldi. Çift 2011 yılında boşandı. Anne tarafından Selanik göçmeni, baba tarafından ise Bayburtludur.

Gamze Özçelik oyunculuğa ara vererek "Umuda Koşanlar" adlı yardım derneğini kurdu.

Gamze Özçelik filmleri, dizileri ve tiyatroları:

1999 Eyvah Kızım Büyüdü - Dizi Yardımcı Oyuncu
2001 Cinlerle Periler Yasemin Barın Dizi Başrol Oyuncu
2001 Tatlı Hayat Pelin Dizi Yardımcı Oyuncu
2003 Serseri Sibel Dizi Başrol Oyuncu
2004 Hırsız Var! - Film Başrol Oyuncu
2005 Düşler ve Gerçekler - Dizi Başrol Oyuncu
2005 Savcının Karısı Melda Dizi Başrol Oyuncu
2006 Seni Seviyorum - Tiyatro -
2006 - 2009, 2011 - 2013 Arka Sokaklar Zeynep Akyüz Ateş Dizi Başrol Oyuncu
2011 Canan Ayşe Canan Bernard Dizi Başrol Oyuncu
2013 Fatih Çiçek Hatun Dizi Başrol Oyuncu
2013 Böyle Bitmesin Emel Dizi Konuk Oyuncu
2018 Mehmetçik Kut'ül Amare Elizabeth Dizi Başrol Oyuncu

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş