DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Podolski:

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Podolski:

7 Yıl Önce
2015-08-25 16:32:26
Galatasaray Futbol Takımı'nın Polonya asıllı Alman yıldızı Lukas Podolski, zaman geçtikçe takıma olan katkısının artacağını söyledi.

Lukas Podolski, Galatasaray Dergisi'nin ağustos sayısında yer alan röportajında, oyun ritmini yavaş yavaş yakalayacağına inandığını belirterek, "Yeni şehir, yeni lig ve yeni bir kültür. Tanımam için biraz daha zamana ihtiyacım var. Oynadıkça takıma daha fazla ısınacağım ve yüzde 100 hazır hale geleceğim" ifadelerini kullandı.

Rakip takımlara gol tehdidi oluşturabildiği santrafor ve santrafor arkası mevkilerinde kendisini iyi hissettiğini anlatan tecrübeli oyuncu, şu değerlendirmede bulundu:

"Ayrıca her iki kanatta da oynayabiliyorum. Kanatta oynamak beni golden biraz uzaklaştırsa da önceliğim takım için her zaman en iyi olanı yapmak. Hem saha içinde hem saha dışında karakterimle ve oyunumla elimden gelenin en iyisini vereceğim. Oynayacağımız derbi ve Şampiyonlar Ligi maçları için sabırsızlanıyorum. Taraftarımız da sabırlı olsun. İlk haftalarda her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir, inişler ve çıkışlar olabilir. Türk Telekom Arena'nın harika atmosferinde bizi her zaman desteklesinler."

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na övgülerde bulunan Podolski, "O mükemmel bir insan. Sıcak ve insani bir ilişki kuruyor. Hem benim hem de takım üzerinde çok olumlu, çok önemli bir etkisi var" görüşünü paylaştı.

Öte yandan, Galatasaray'a transferi öncesi Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün fikrini aldığını da dile getiren sarı-kırmızılı oyuncu, "Görüşlerini aldığım insanlar oldu ancak böylesine önemli kararları alırken en başta kendiniz düşünmelisiniz. Önemli olan ben ve ailem için neyin doğru olduğuydu. Galatasaray, ailemle birlikte yaptığım bir tercihti" şeklinde görüş belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş