DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Galatasaray'dan, Aziz Yıldırım'a cevap

Galatasaray'dan, Aziz Yıldırım'a cevap

7 Yıl Önce
2015-08-26 18:38:22
Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile bazı yöneticilerin, aynı zamanda A Milli Basketbol Takımı'nı da çalıştıran, Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'la ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Yıldırım ve bazı yöneticilerin, Ataman hakkındaki açıklamalarının, "esefle takip edildiği" belirtildi.

Bogdan Tanjevic'in bir dönem hem Fenerbahçe'yi hem de milli takımı çalıştırdığı anımsatılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Bogdan Tanjevic'in bir zamanlar hem Fenerbahçe'yi hem de milli takımı çalıştırdığı gerçeğini unutmakta ya da işine gelmediği için hatırlamamaktadır. Kaldı ki söz konusu dönemde de Galatasaray köklü tarihinin eşsiz birikimi olan spor ahlakı ve bilinci ile her zaman milli takımımızın destekçisi olmuştur. Milli göreve çağrılan tüm Galatasaraylılar, her zaman bunu şerefle kabul etmiş ve yönetimler tarafından da desteklenmiştir. Aziz Yıldırım'ın 'milli takımda oyuncu transferi yapılıyor' beyanatı da tamamen gerçek dışıdır. Üstelik çok önemli bir Avrupa şampiyonası öncesi spekülasyonlara neden olarak, milli takımımızın moral ve motivasyon açısından yıpranması gibi vahim sonuçlar doğurmaktadır."

Bu dönemde Fenerbahçe Erkek Basketbol takımı'ndan bir oyuncunun Galatasaray'a transferinin söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamaya, şöyle devam edildi:

"Tam aksine 3 sezon önce Tanjevic'in sorumlu olduğu milli takım kampında, oyuncumuz İlkan Karaman'ın usulsüz bir şekilde Fenerbahçe'ye transfer edildiği gerçeği halen hafızalardaki tazeliğini korumaktadır. Galatasaray Kulübü olarak milli takımlar başantrenörü Ataman ve ekibine, ay-yıldızlı formayı terleten tüm basketbolcu kardeşlerimize başarılar diliyor, son topa kadar onların en büyük destekçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş