DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Fransa protesto ve yürüyüşleri yasakladı

Paris Emniyet Müdürlüğü, çalışma yasa tasarısını protesto etmek için perşembe günü başkentte düzenlenecek yürüyüşü yasakladı.

6 Yıl Önce
2016-06-22 12:02:33

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Bastille ve Nation  meydanları arasındaki protesto yürüyüşünün güvenlik gerekçesiyle   yasaklandığı  duyuruldu. Sendikalara yapılan önerinin kabul edilmediği belirtilen açıklamada,  protesto yürüyüşünün yasaklanmasına karar verildiği ifade edildi.

Emniyet, protestonun belirli bir noktadan bir yere yürüyüş değil,  sadece toplanma şeklinde gerçekleşmesini istemiş, sendikalar ise buna karşı  çıkmıştı.

Paris'te geçen hafta düzenlenen protesto yürüyüşünde, gösteri  kortejine giren maskeli kişiler polisle çatışmış, 27'si polis 40 kişi  yaralanmıştı. Göstericiler yürüyüş güzergahında bulunan Necker Çocuk Hastanesinin  camlarını kırmış, birçok iş yerine zarar vermişti.

Tartışmalara neden olan yasa tasarısının onaylanması halinde, günlük  azami 10 saatlik çalışma süresi 12 saate çıkarılacak, iş sözleşmesinde değişiklik  yapmak isteyen çalışanlar işten atılabilecek, yarı zamanlı çalışanların haftalık  24 saat olan asgari çalışma süresi düşürülecek, fazla mesailerde daha az ödeme  yapılabilecek.

Sendikalar ve işçi örgütleri, hükümetin tasarıyı çekmesini, aksi halde  geri adım atmayacaklarını belirtiyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş