DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Fransa'dan uçaklara uyarı: Yakıtınızla gelin

Fransa, ülkede faaliyet gösteren havayolu şirketlerine, uçakların yakıt depolarının Fransa dışında doldurulmasını tavsiye etti.

6 Yıl Önce
2016-05-27 23:07:48

Fransız Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (DGAC), ülkede faaliyet gösteren havayolu şirketlerine, rafinerilerdeki grev nedeniyle uçakların yakıt depolarının Fransadışında doldurulması tavsiyesinde bulundu.
 
DGAC'den Fransa'da faaliyet gösteren havayolu şirketlerine gönderilen açıklamada, ülkede süren grevler ve yakıt sıkıntısına değinildi. Açıklamada, önlem olarak tüm şirketlerin uçak yakıtlarını Fransa dışından almaları tavsiye edildi.
 
İsmi açıklanmayan bir Air France sözcüsü, DGAC'den bu yönde bir not aldıklarını ve bugün öğleden sonra itibarıyla belirtilen tavsiyeyi uygulamaya başladıklarını söyledi.
 
Air France sözcüsü yapılan uyarıyı dikkate aldıklarını belirterek, "Eğer herhangi bir Avrupa ülkesinden Paris'e uçuyorsanız, deponuzda Paris'e ve daha sonra buradan bir sonraki uçuşa yetecek kadar yakıt bulundurmalısınız. Aynı zamanda Paris'ten mesela Nantes veya Lyon gibi hassas şehirlere uçacaksanız dönüş için de yakıtınız olmalıdır, şimdilik yakıt kıtlığı tehlikesi yok, bu uygulamayı sadece önlem olarak tercih ediyoruz" açıklamasında bulundu.
 
Kurumun, uyarı içeren notu Paris-Orly, Paris-Charles-de-Gaulle, Beauvais, Figari, Marsilya, Nice, Bordeaux, Toulouse, Nantes, Lyon, Rennes ve Dinard havaalanları yönetimlerine gönderdiği öğrenildi.
 
Öte yandan, Paris'te bulunan Orly ve Charles de Gaulle havaalanlarının 6 günlük yakıt rezervlerinin bulunduğu kaydediliyor.
 
Fransa'da çalışma hayatını düzenleyen yasa tasarısına karşı birçok rafineride greve gidilmiş, petrol depolarından tahliye yapılması engellenmişti. Ülke genelinde akaryakıt istasyonlarının yaklaşık üçte birinde yakıt sıkıntısı yaşanıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş