SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Fransa'da yayımlanan kitap: 11 Eylül saldırısını CIA yaptı

Fransa'da yayımlanan kitap: 11 Eylül saldırısını CIA yaptı

Fransa'da yayınlanan bir kitapta “Dünyaca önemli bu olay, hiç şüphesiz Amerikan istihbaratı tarafından Amerikan nüfuzunu Ortadoğu’ya hakim kılmak için planlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Fransa'da yayımlanan kitap: 11 Eylül saldırısını CIA yaptı
19.1.2020 20:33:42

Le Novell Observator isimli dergi tarafından yayınlanan kitabın 204'üncü sayfasında “Dünyaca önemli bu olay, hiç şüphesiz Amerikan istihbaratı tarafından Amerikan nüfuzunu Ortadoğu'ya hakim kılmak için planlanmıştır. Ve kendi topraklarında Birleşik devletlerin sembolleri vurulmuştur” ifadeleri yer aldı.

Yeni Akit'te yer alan habere göre "Kartlarda Yirminci Yüzyılın Tarihi" başlığını taşıyan kitap, 2019 sonunda basıldı. Kitap, dünyaca ünlü Fransız Sciences Po Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Hazırlık bölümünde de okutuluyor.

Derginin haberine göre, Aralık 2018'de yapılan bir araştırmada 35 yaşın altındakilerin % 21'inin ABD hükümetinin 2001 saldırılarına katıldığına inandığı sonucuna varılmıştı.

ABD, 11 Eylül'ün ardından Irak ve Afganistan'a askeri operasyonlar düzenlemiş ve işgaller ve etkileri uzun süre devam etti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR