Fransa'da terör saldırıları

Fransa'da terör saldırıları

15.07.2015 22:13:01
ansa Cumhurbaşkanı François Hollande, bu hafta içinde bazı terör eylemi girişimlerinin engellenerek, bertaraf edildiğini bildirdi.

Meksika Cumhurbaşkanı Pena Nieto ile birlikte Marsilya'ya yaptığı ziyaret sırasında basına açıklama yapan Hollande, söz konusu terör eylemi girişimleri ile ilgili olarak 4 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Hollande, "Bu hafta, bazı terör eylemi girişimlerini engelleyerek bertaraf ettik, konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve yarın size ayrıntılı açıklama yapacak" dedi.

Hollande, devletin terörle mücadelede vatandaşlarını korumak için gerekli tüm tedbirleri alacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı, dün yaptığı açıklamada ise Fransa'ya yönelik terör tehdidinin sürdüğü uyarısında bulunmuş, bu tehdide karşı birlik ve beraberliğin önemli olduğunu vurgulayıp, dayanışma çağrısı yapmıştı.

Paris'te 7 Ocak'ta Charlie Hebdo dergisine saldırıyla başlayan ve üç gün üst üste düzenlenen üç ayrı terör saldırısında 17 kişi hayatını kaybetmiş, polisin operasyonlarında saldırıları düzenleyenler ölü ele geçirilmişti. Saldırıların ardından ülkedeki güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılmış ve ek yasal değişiklikler gündeme gelmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)