DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Fransa'da göçmen kampları

Fransa'da göçmen kampları

02.06.2015 13:27:54
" Fransız polisi, bu sabah düzenlediği operasyonla Calais ketindeki iki göçmen kampını dağıttı.

Dağıtılan kamplardan birisinin, Fransa'yı İngiltere'ye bağlayan Manş Tüneli yakınınında olduğu bildirildi. Polisin kampları dağıtması sırasında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Liman kenti Calais, Avrupa'dan İngiltere'ye gitmeye çalışan kaçak göçmenlerin şansını denediği en önemli sınır kapısı olarak biliniyor.

Diğer taraftan, Calais'deki sınır polisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, yılbaşından bu yana sekiz bin 336 göçmenin İngiltere'ye kaçmasının engellendiği bildirildi. Geçen yıl aynı dönem için bu sayı dört bin 417 idi.

Bu kentteki kaçak göçmen kampının fiziki koşulları sivil toplum örgütlerinin sert tepkisine yol açıyordu. Fransız polisinin, Calais'de geçen ay kaçak göçmenlerden bazılarına şiddet uyguladığını ortaya koyan görüntüler kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Avrupa Konseyi mart ayında yayımladığı raporda, Calais kentinde sayıları iki bini aşan kaçak göçmenin yaşam koşullarının iyileştirilmesi konusunda Fransa'yı uyarmıştı.

Diğer taraftan Fransız polisi, bugün ayrıca, Paris'in sembol caddelerinden Champs Elysees'ye 5 kilometre mesafede, La Chapelle metrosunun hemen çıkışında bulunan ve yaklaşık 350 göçmenin barındığı bir başka kamp alanını da hijyen koşullarını gerekçe göstererek dağıtmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

Daha ne zamana kadar müslüman göz yaşı dökerken diğer musluman iftardan sonra göbeğini kaşıyacak kardeşini dusunmeyecek yazıklar olsun bize

Görüş Bildir Bizimle Paylaş