DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Fotoğraf sanatçıları Beşiktaş'ta buluşuyor

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Foto İstanbul Uluslararası Fotoğraf Festivali'nin açılışı Beşiktaş Belediyesi'nin öncülüğünde birçok fotoğraf tutkununun katılımıyla yapıldı.

6 Yıl Önce
2016-10-01 21:03:03
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Foto İstanbul Uluslararası Fotoğraf Festivali'nin açılışı Beşiktaş Belediyesi'nin öncülüğünde birçok fotoğraf tutkununun katılımıyla yapıldı.

Türkiye'den ve dünyadan 60 sanatçıyı bir araya getiren Foto İstanbul Uluslararası Fotoğraf Festivali Ortaköy Yetimhanesi'nde düzenlenen açılış ile başladı. Festival açılışına, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, birçok fotoğraf sanatçısı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Hazinedar, festival hakkında bilgi veren konuşmasının ardından çok sayıda fotoğrafçının fotoğraflarının sergilendiği sergiyi gezerek, fotoğraflar hakkında bilgi aldı. 30 Ekim'e kadar sürecek festival kapsamında 60 sergi, 12 panel ve yuvarlak masa tartışması, altı ustalarla sohbet toplantısı, 250'yi aşkın portfolyo değerlendirmesi, kitap imza günleri de yapılacak. Festival; Ortaköy Yetimhanesi dışında Ortaköy Kültür Merkezi, Ortaköy Meydanı, Serencebey Barbaros Bulvarı, Demokrasi Meydanı, Deniz Müzesi, Köyiçi Meydanı, Kazan Meydanı'nda da vatandaşların katılımına açık olacak. Ayrıca festivalde, İnstagram fotoğraf yarışması düzenlenecek. Dünyadan binlerce fotoğrafçı adayının gönderdiği fotoğraflardan yapılacak seçim sonrası finale kalan isimler dağıtılacak çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Bu yarışmada ilk elliye giren fotoğrafçıların eserleri festival boyunca sergilenecek.

"Sanata dair derdi olan herkes önce Beşiktaş'a geliyor"

Sanat üzerinden verilecek çok güçlü mesajlar olduğunu söyleyen Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, "Sanırım bu iş bize düşüyor özgürlükçü demokrasinin kalbi, belki de bizi biz yapan değerlerin en güzel simgelerinden biri Beşiktaş'a düşüyor. Ülkesine, sanata sevdalı insanlarla iş birliği yapabilmek, ben bu konuda Beşiktaş'ta olmaktan dolayı çok şanslıyım. Çünkü sanata dair derdi olan herkes önce Beşiktaş'a geliyor. Biz de kimseye kapımızı kapatmadığımız gibi gönlümüzü sonuna kadar açıyoruz. İstanbul'da şimdiye kadar yapılmış fotoğraf organizasyonlarının en güçlüsünün 3'üncüsünü gerçekleştiriyoruz" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş