DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Forbes: Tayland bombacısı Ülkücü

Forbes ekonomi dergisi, Uygur Türkleri'nin Çin'e iadesinden rahatsız olan Ülkücülerin Tayland'ı bombaladığını iddia etti...

7 Yıl Önce
2015-08-26 04:33:31

Ünlü ekonomi dergisi Forbes, Tayland'ın Bangkok kentinde 20 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının failinin ülkücü olduğunu iddia etti. Tayland'ın Uygur Türklerini Çin' teslim etmesine tepki olarak eylemi gerçekleştirdiği, bombacının Türkiye'de Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edildi.

Ajansların haberine göre; Bangkok'ta 20 kişinin öldüğü bombalı saldırının failine ilişkin ilginç bir iddia ortaya atıldı. Forbes dergisinde yer alan iddiaya göre, saldırının failleri Türkiye'deki Ülkücüler.

Forbes dergisinden Susan Cunningham'a konuşan güvenlik analisti Anthony Davis, Bangkok bombacısının Türkiye ile bağlantılı olduğunu öne sürdü.

"UYGUR TÜRKLERİNİ ÇİN'E İADE ETTİKLERİ İÇİN"

Davis, saldırının faillerinin Tayland hükümeti Uygur Türkleri'nin Çin'e iadesinden rahatsız olan Türkiye'nin etkin sağ grubu olan Ülkücülere üye olduğunu kaydetti.

Haberde örgütün adı verilmezken, temmuz ayında yaklaşık 100 Uygur Türkü'nün Çin'e iadesinin Ülkü Ocakları tarafından protesto edildiği hatırlatıldı.

Geçtiğimiz hafta İngiliz basınına yansıyan bir başka haberde de, Tayland polisinin Bangkok bombasıcı ellerindeki bir Türk pasaportu ile aradı ve pasaportun sahte olabileceği belirtilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş