DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

FN lideri Le Pen:

FN lideri Le Pen:

02.06.2015 19:42:48
" Fransız aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) lideri Marine Le Pen, haklarında dava açma kararı alan Katar aleyhine yasal süreç başlatacaklarını belirtti.

FN Başkan Yardımcısı Florian Philippot, terör örgütlerine mali destek verdiği gerekçesiyle Katar yönetimini suçlamasının ardından körfez ülkesi Fransız aşırı sağ parti aleyhine dava açma kararı almıştı.

Le Pen bugün konu ile ilgili 'I Tele' televizyon kanalına yaptığı açıklamada, 'Ne yapalım onlar bizim aleyhimize dava açarsa biz de onlar aleyhine dava açarız, onların radikal dinci örgütlere nasıl mali destek sağladıklarını ortaya çıkartırız' ifadesini kullandı.

Konu ile ilgili kanıtları ise mahkemedeki duruşmaya saklayacaklarını kaydeden Le Pen, 'Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'un söylediklerinin tersine, istihbarat servisleri raporları onların radikal dinci örgütleri desteklediklerini ortaya koyuyor. Bunu bütün ciddi ülkelerin istihbarat servisleri de biliyor' ifadesini kullandı.

Katar, pazartesi günü yaptığı açıklamada, FN Başkan Yardımcısı Florian Philippot hakkında, 'terörün finansmanı ile Katar arasında bağlantı kurduğu' gerekçesiyle parti aleyhine dava açma kararı almış ve bu konuda ünlü Fransız avukatlara yetki vermişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş