Fitch Ratings:

Fitch Ratings:

16.07.2015 09:51:04
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Çin'in hisse senedi piyasasındaki son volatilitenin ülkenin ekonomisi ve finansal sistemi için risk oluşturmayacağını ifade etti.

Fitch Ratings tarafından yapılan açıklamada, hisse senedi fiyatlarındaki sert düşüşün hisse senedi piyasasındaki az gelişmişliğin göstergesi olduğu belirtildi. Çin'de politika müdahalelerinin ülkenin finansal reformları hakkındaki soru işaretlerini artırdığı dile getirilen açıklamada, bu durumun bazı finansal kuruluşlar için operasyonel riskler içerdiği aktarıldı.

Açıklamada, Çin'in hisse senedi piyasasındaki son volatilitenin Çin ekonomisi için ve ülkenin finansal sistemi için risk yaratmayacağı ifade edildi. Hisse senedi piyasasındaki herhangi bir düzeltmenin Çin bankacılık sistemi için risk oluşturmayacağı öngörüsünde bulunulan açıklamada, bu durumun ülkedeki bankalarının bilançolarını etkilemeyeceği kaydedildi.

Açıklamada, hisse senedi piyasasında görünmeyen risklerin de olabileceği bildirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

saga

İran, Vatikan'ın Gürcistan'dan Lazkiye'ye ulaşan Hıristiyan kontluğu kurma projesine bütün gücüyle katkı sağlıyor. Bilerek veya bilmeyerek bunu önlemeye çalışan ülkeleri tehdit ediyor. Tarihte de bunlar aynı idi. İş İslama ve Müslümanlara ihanet olunca en ön safta yer aldılar. Şimdi de Suudları tehdit ediyorlar.