Firari mahkum tutuklandı

Firari mahkum tutuklandı

10.07.2015 19:21:30
Ankara'da tedavi için getirildiği hastaneden iki jandarmayı silahla yaralayıp kaçtıktan sonra yakalanan mahkum tutuklandı, kendisine yardım eden eşi ile yakını ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güdül Cezaevinden tedavi için getirildiği Ankara Numune Hastanesinin bahçesinde su verir gibi yapan eşinden aldığı tabancayla kendisine refakat eden askerleri yaraladıktan sonra firar eden, ancak bir süre sonra yakalanan Eyüp Hızarcı ile eşi Deniz Hızarcı ve kaçmasına yardımcı olan yakını Çetin Türk, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Savcısı Lütfü Karakuş, şüphelileri, "Görevi yaptırmamak için direnme, hükümlü veya tutuklunun cebir ve tehdit kullanarak kaçması, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma, görevi yaptırmamak için direnme suçuna iştirak, hükümlü veya tutuklunun cebir ve tehdit kullanarak kaçmasına iştirak, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma suçuna iştirak" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, firari mahkum Eyüp Hızarcı'nın tutuklanmasına, eşi Deniz Hızarcı ile firara yardım eden yakını Çetin Türk'ün ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

- Olayın geçmişi

Mahkum Hızarcı, 7 Temmuz'da Ankara Numune Hastanesinde tabancayla iki jandarmanın yanı sıra rastgele ateş ederek 3 vatandaşı da yaralayıp firar etmişti. Polis ekipleri, firari mahkumu aynı gün akşam saatlerinde Karapürçek'te saklandığı evde yakalamıştı.

Eyüp Hızarcı ve eşi ile birlikte Hızarcı'nın kaçmasına ve saklanmasına yardım ettiği öne sürülen iki kişi daha gözaltına alınmış, bu kişiler savcılık talimatıyla emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selim

milli piyango imam hatip okulu var biliyormusunuz dini butun mumin kardeslerim...