DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

Filiz Aker'in ağabeyinden yeni iddialar

Beşiktaş'ta bir otelde Vatan Şaşmaz'ı vurarak öldüren Filiz Aker, toprağa verildi.

31.08.2017 15:12:11

Beşiktaş'ta lüks bir otel odasında ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ı öldürdükten sonra intihar eden eski manken Filiz Aker için Kalekapısı Tuzla Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına, Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan, Ağabeyi Süleyman Bayer, yakınları ve cinayet suçundan cezaevinden bulunan Ağabey Sümer Bayer izin alarak katıldı.

"GİZLİ KALMAYACAK"

Ağabeyi Sümer Bayer,''Filiz'in hangi konuda nasıl ilişkisi vardı hepsini biliyorum. Hepsine vakıfım. Tabii ki bu gizli kalmayacak. Yok aşktı meşkti şeyine getirip örtbas etmek istediler. Kızı kötü kadın Müzeyyen gibi göstermeye çalışmaları heleki ekmeği yiyen insanların edepsizlik yapmaları terbiyesizlik yapmaları benin sizlerin karşısına çıkmaya mecbur kaldım. Filiz cömert ve çok iyi niyetli bir insandı. Selam verdiği insanların hepsi onun yemeğini yemiştir, çayını içmiştir, kahvesini içmiştir. Filzi şen şakrak bir insandı. Vatan Ankara'daydı. ‘'21'inde geleceğim, bir işim var geldiğimde görüşelim''demişti. Belki dışarda bir yerde yemek yediler. Yani 21'inde buluştuklarını biliyorum. Otelin dışında da buluşmuş olabilirler. Borsacıyla bankacıyla ilgili konuşacaklardı. Dedi ki, ''Daha fazla dayanamıyorum, dostum arkadaşım evladım dediğim insanlar neden bana ihanet etti. Daha taşıyamıyorum onu soracağım''Tabii başka şeyler de konuşmuşlar onlar bende gizli kalsın. Öbür tarafın da ailesi çoluk çocuğu var. Birçok şey konuşmuşlar. Son bıraktığı veda mektubunda bana, ‘'Okuduktan sonra yak'' demişti. Ben de öyle yaptım. Banyoda hem ağladım hem okudum. Sonra da banyoda yaktık bıraktığı mektubu. Sifonu çektim. O sadece benim hafızamda kayıtlı kalacak. Sonsuza kadar. Bu iş böyle bitmeyecek, bitmemeli.'' dedi.

Basın mensuplarının, otel odasından annesine gönderdiği valizden mektup çıktığı şeklindeki iddiaları hatırlatması üzerine Aker'in kendisine önceden bıraktığı mektuba ilişkin konuşan ağabey Bayer, “O valizde birkaç parça eşyam kalmıştı. İzmir'e giderken, elimde götürmek istemediğimden dedi ki 'Ben Eda'nın oraya gönderirim Dora'yla' demişti. 'Kasaya mektup bıraktım. Amerika'ya gideceğim. Ben gittikten sonra bakarsın, bilmen gereken her şeyi oraya yazdım' demişti” diye konuştu.
Birçok kişinin olayı Alkol ve antideprasana dayandırdığını ifade eden Ağabey Bayer, son olarak Filiz antideprasan ilaç kullanmadığı gibi fazla alkol kullanan biri de değildi.

EDA EREN: KATİLLİK ÇOK KÖTÜ

Filiz Aker'in ablası Eda Eren şunları söyledi,''İkisinin adına da çok üzgünüm. İki cana üzgünüm. İsterdim böyle bir şey olmasın. Hiçbir zaman olmasın. Rabbim affetsin onu. Nurlar içinde yatsın. Bütün günahlarını bağışlasın. Çünkü iki can almak çok günah. Ben bütün kutsal kitapları okudum. Her şeyi çok iyi biliyorum. Nasıl imanlı olunur onu biliyorum. Katillik çok kötü, günah. Beni uğurla dedi. Ben pek cenazelere gitmem. Mezarlığını hazırladı. Hatta sana da yaptırdım dedi. Benim mezarımı alma dedim. Olsun ben alayım da dursun kimin öleceği belli olmaz dedi. Süleyman abimin de mezarını almış'' dedi.

‘'YARGISIZ İNFAZ YAPMASINLAR''

Aker'in yeğeni Dora Ercan, ‘'İnsanlar çok farklı yorumlar yapıyorlar. Eşim burada, Allah razı olsun, her zaman yanımda destekçi. Ben bekar bir kadın değilim . Ben evli bir kadınım. Vatan ile çıkan ilişki yaşadılar gibi.. Ben Allah o insanların konuşurken ellerini vicdanına koymalarını rica ediyorum. Ben de elimi vicdanıma koyuyorum. Yargısız infaz yapmasınlar. Benim tek suçum yani suç da değil, sonuçta benim teyzem canım ciğerim. Tesadüf mü ne oldu olay anı eşim Ahmet ile orada oturuyorduk. Teyzem ‘'1-2 saat işim var geleceğim'' dedi. Biz nereden bilebilirdik böyle bir şey yapacağını. Vatan benim 15 yıllık arkadaşım. Karşılaştığımızda merhaba merhaba, böyle oturup çok azdır sohbet ettiğimiz. Dertleşme moduna hiç girmedik zaten. Ama teyzemle olan diyaloğuna gelince duygusal anlamda bir beraberlikleri olmamasına emin olarak, olmadığına emin olarak Vatan'ın hiç bir suçu yok dedim'' şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan