SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Filistinli Leyla Halid: Türkiye'nin İdlib'e girme hakkı yok

Filistinli Leyla Halid: Türkiye'nin İdlib'e girme hakkı yok

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Politbüro üyesi Leyla Halid, Türkiye'nin Suriye'ye müdahalesini eleştirdi ve 'Türkiye İdlib'e girme hakkı yok' dedi.

Filistinli Leyla Halid: Türkiye'nin İdlib'e girme hakkı yok
24.2.2020 16:24:16

Filistin sol ekolünün simge isimlerinden biri olan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Politbüro üyesi Leyla Halid, Evrensel gazetesinden Birkan Bulut'a verdiği röportajda Türkiye'nin İdlib müdahalesini eleştirdi.

TÜRKİYE KARŞITI AÇIKLAMALAR

"Türkiye'nin İdlib'e girme hakkı yok" diyen Halid, "Bu müdahale, işgalin başka bir biçimidir. Türkiye'deki Kürtlere baskı uygulayanlar ile İdlib'e girenler aynıdır" dedi.

"Mesela Suriye'nin Antakya'ya ya da Ankara'ya girme hakkı var mı?" diye soran Halid şöyle devam etti:

"Bu ajandayı ABD yürürlüğe koydu ve işbirlikçileriyle hayata geçiriyor. Öte yandan NATO, Türkiye sözde halka yardım için Libya'ya giriyor, silah ve mühimmat gönderiyor."

Erdoğan'ın sürekli Filistin halkının yanında olduğunu ilan etmesine rağmen İsrail ile ilişkilerin sürdüğünü söyleyen Halid, şunları kaydetti:

"Filistin halkına yardım etmek isteyen herkes İsrail ile ilişkilerini kesmelidir. Birçok ülke Filistin halkının mücadelesini desteklediğini söylüyor ama arkadan İsrail ile iş birliği yürütüyor. Mesela Erdoğan sürekli Filistin halkının yanında olduğunu ilan ediyor ama İsrail ile askeri iş birliği çok köklü ve hiç durmadı. Ayrıca ordusunu başka bir ülkeye gönderiyor, Suriye'nin daha fazla yıkımına sebep oluyor."

"BARIŞ PLANI DEĞİL, FİLİSTİN'E DÜŞMANLIK İLANIDIR"

Trump'ın İsrail-Filistin anlaşmasına tepki gösteren Halid, "Bu proje barış planı değil, Filistin'e düşmanlık ilanıdır. Trump ve Netenyahu'nun yaptığı sunumda Filistin-İsrail çatışmasının sona erdirilmesi, Filistinlilerin ülkenin dar bir kısmına hapsedilmesi anlamına geliyor" şeklinde konuştu.

LEYLA HALİD, HDP KONGRESİ İÇİN İSTANBUL'A GELMİŞTİ

FHKC mensubu Leyla Halid, İstanbul'a HDP Kongresi'ne katılmak için gelmişti.

2020-02-24_16h51_12

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 24.2.2020 21:11:24
Besle kargayı oysun gözünü,
hakan / 24.2.2020 20:56:04
sol tandanslı bir eylemci bayan,hdp pkk ve apo sempatisi bundan kaynaklanıyor,İsrail ve abd baş düşmanı ancak suriyede hdp nin kan kardeşleri olan abd ve israil tarafından yıllarca korunup ve desdeklenen pyd ve ypg nin kankası kongrelerine bile katıldı,filistin davası falan kalmadı abd ve israil tarafından pasifize edildi ürdünde çok rahat bir yaşam içinde,suriye katledilenler suriyeli değilmi,türkiye o masumların katledilmelerine engel için orada bunu çok iyi biliyor ama unutulmamak için herhalde sahneye çıkıyor,
/ 24.2.2020 19:06:40
Bunlar nedense ABD, iran,Rus, İngiliz ve Fransız hatta İsrail olunca mutlu oluyorlar.Türkiye'yi ise görünce tuhaflaşıyir, kuduruyorlar.Neden?Çünkü küfür tek millettir.
/ 24.2.2020 17:31:28
En büyük acıları yaşamış birisinin yine tarihin en vahşi cinayetlerinin ve zulmünün yapıldığı Suriye'de insanlık namına faaliyette bulunan Türkiye'ye çıkışta bulunması çok manidar.Amerikalusi binlerce km öteden geldi ses yok,Rus'u ta nerelerden geldi ses yok,Avrupalılar orada ses yok kaldı ki Türkiye'nin bölgede bulunması bölge halkının davetiyle ilgili bir durum.Ortada her gün ölüp ölüp dirilen milyon mazlumlar dururken onların mağduriyetini görmeyip susmak ve meseleyi çarpıtmak ne derece vicdani.Sizlerin Türkiye'ye karşı bu kadar düşman olmanızın sebebi ne onca düşmanımız dururken?
1517 / 24.2.2020 17:09:08
filistinin yüz karası...namussuz pkk sevici..
edy / 24.2.2020 16:58:37
filistin senin gibi ahmaklar yüzünden kaybediyor.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR