DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Filistinli gencin yakılarak öldürülmesi

Filistinli gencin yakılarak öldürülmesi

03.06.2015 21:37:55
Kudüs'te Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırıldıktan sonra yakılarak öldürülen Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr'ın katil zanlılarının yargılanmasına devam edildi.

Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr'ın yakılarak öldürülmesi olayına karıştıkları gerekçesiyle tutuklanan 3 katil zanlısı, Kudüs Bölge Mahkemesi'nde bugün hakim karşısına çıktı. Avukatların dinlenmesinin ardından mahkeme, delilleri toplamak ve suçluların ifadelerini değerlendirmek üzere duruşmayı erteledi. Duruşmanın erteleme tarihine ilişkin mahkeme herhangi bir açıklama yapmadı.

Duruşma sonrası gazetecilere konuşan öldürülen gencin babası Ebu Hudayr, İsrail Mahkemesi'nin katil zanlıları hakkındaki kararı vermeyip mahkemeyi uzatarak oyaladığını söyledi.

Ebu Hudayr, "Katillere verilecek ceza uzun zaman alacak gibi görünüyor. Bir ay sonra oğlumun öldürülmesi üzerinden bir yıl geçecek, ancak hakimler katillerin itiraflarını dinlemek için duruşmayı daha bugün yaptılar. Katiller Araplardan olsaydı kararın verilmesi iki ay sürmezdi. Mahkeme kararı vermeyip bizleri oyalıyor" ifadelerini kullandı.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan üç Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş