DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1503 ₺

EURO

17,3240 ₺

ALTIN

966,74 ₺

BİST

2.375,00 ₺

Filistinli ailenin çadırını yaktılar

Batı Şeria'da Yahudi yerleşimcilerin, Filistinli aileye ait bir çadırı yaktığı öğrenildi.

7 Yıl Önce
2015-08-13 12:35:50

Filistinli Yusuf Keabine, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin, Ramallah'ın doğusundaki Ayn Samiye bölgesine gelerek, yaşadıkları çadırı yaktığını belirtti.

Keabine, Yahudi yerleşimcilerin kullandığı yola yakın ikamet eden ailesinin, yerleşimcilerin saldırılarının artması nedeniyle önceki gün bir süreliğine başka bir yere taşındığını, olay sırasında çadırda olmadığını ifade etti.

Yahudi yerleşimcilerin Duma'da olduğu gibi ailesini yakmayı planladığını belirten Keabine, "Bizi evilerimizden çıkartmak istiyorlar. Saldırılara karşı emniyetimiz yok" dedi.

Keabine, Yahudi yerleşimcilerin ayrıca bazı yerlere İbranice ırkçı sloganlar yazdığını dile getirdi.

Yahudi yerleşimciler kayalıklara "intikam" yazdılar

İsrail Polis Sözcüsü Luba es-Samri tarafından bu yapılan yazılı açıklamada, Ayn Samiye civarındaki kayalıklara İbranice sloganlar yazıldığı ifade edilmiş, yazılarda Arapları hedef alan "idari" ve "intikam" gibi ifadelerin yer aldığı belirtilmişti.

İbranice yazılan sloganlardan "idari" kelimesi, İsrail'in Filistinlilere yönelik "idari tutuklamalarına" işaret ederken, "intikam" ifadesi ise Yahudi yerleşimciler tarafından Filistinlilere karşı yeni saldırıların gerçekleşeceğini ima ediyor.

Yahudi yerleşimci gruplar, Batı Şeria'da sürekli Filistinlilere ve evlerine çeşitli saldırılar gerçekleştiriyor.

Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evin 31 Temmuz sabahı Yahudi yerleşimcilertarafından kundaklanması sonucu ailenin 18 aylık bebeği yanarak hayatını kaybetmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki diğer çocukları ağır yaralanmıştı. Baba Saad Devabişe (31) de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş