DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Filistin Uzlaşı Hükümeti'nin istifa edeceği' iddiası

'Filistin Uzlaşı Hükümeti'nin istifa edeceği' iddiası

17.06.2015 00:03:24
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, Uzlaşı Hükümeti'nin 24 saat içinde istifasını sunacağını söylediği iddia edildi.

Fetih Hareketi'nden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkiliye göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Fetih Devrim Konseyi toplantısında, Uzlaşı Hükümeti'nin 24 saat içinde istifasını sunacağını söyledi.

Abbas'ın, Hamas'ın da aralarında olduğu Filistinli gruplarla istişare içinde yeni bir hükümetin kurulması görevini tekrar Rami el-Hamdallah'a vereceği öne sürüldü.

Öte yandan Hamas yetkililerinden Salah el-Berdevil, iddialarla ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Abbas'ın isteği üzerine gelen böyle bir istifa kararı Abbas'ın 'tek adamcılığını' gösteriyor. Bu, Filistin barışının tabutuna bir çivi daha çakmak anlamına gelir ki bu da kabul edilemez. Abbas'ın üzerine düşen, istifa ettirmek değil, ayrılığı bitiren anlaşmaları uygulamada ve görevlerini yerine getirmede hükümete hareket alanı açmaktır" dedi.

Filistin'de, Hamas ve Fetih arasında 7 yıl aradan sonra 23 Nisan 2014'te varılan milli mutabakat çerçevesinde 2 Haziran'da Rami el-Hamdallah başbakanlığında Uzlaşı Hükümeti kurulmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Birkul

Binali Yıldırım bir kere donanım ve kapasite olarak Sayın Davutoğlu'nun alternatifi olamaz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş