DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

FIFA'da rüşvet operasyonu

FIFA'da rüşvet operasyonu

28.05.2015 18:49:13
İspanya Profesyonel Futbol Ligi Başkanı Javier Tebas, FIFA'daki rüşvet operasyonun farklı isimlere sıçrayacağını iddia etti.

Başkent Madrid'de düzenlenen bir oturumda FIFA'daki rüşvet operasyonlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tebas, "Gerçeği söylemek gerekirse şaşırdım çünkü bu operasyon çok geç geldi. Çok daha önceleri olmalıydı. Daha herkesi almadılar, halen dışarıda olanlar var" diye konuştu.

İspanya Profesyonel Futbol Ligi Başkanı, bu operasyonun "FIFA'nın kurumsal şeffaflığı, temizliği ve gerçeklerin yüzüstüne çıkmasına yardımcı olması gerektiğini" savundu. "Bu olay futbolda bir milat olacak" diyen Tebas, "Şu anda düşmek üzereymiş gibi gözüken, feodal bir yapıya sahip futbolun farklı bir ritme girmesi ve yönetim şeklinin değişmesi gerekiyor. Yolsuzluğun bittiği, şeffaf bir futbol istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı ve FIFA Başkan Yardımcısı Angel Maria Villar'ın da soruşturma kapsamında ifade vereceği iddialarıyla ilgili de görüşü sorulan Tebas, "Tüm bu gözaltın alınanlar onun seyahat arkadaşları. Eğer soruşturulacaksa bu bazı kararlara katıldığı için olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Tebas ayrıca "FIFA'nın iki başkan yardımcısı rüşvetten gözaltına alındıktan sonra halen FIFA'da başkanlık seçimlerinin yapılacak olması bana şaka gibi geliyor" diyerek, yarın yapılacak FIFA başkanlık seçiminin ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muhammet tezcan

ebu leheb benzetmesi çok ağır bir benzetme! müslüman olduğunu söyleyen birisinin küfrünü gösteren bir sözüne şahit olmadıkça böyle bir benzetme yapılamaz.bir de Rabbimize beddua değil dua etmeliyiz böyle insanların doğru yola gelmesi için

Görüş Bildir Bizimle Paylaş