DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

FIFA Başkanı Blatter:

FIFA Başkanı Blatter:

27.05.2015 23:33:18
FIFA Başkanı Sepp Blatter, aralarında FIFA başkan yardımcıları Jeffrey Webb ve Eugenio Figueredo'nun da bulunduğu yetkililer hakkında İsviçre ve ABD'de açılan soruşturmaların, görevi kötüye kullanmanın kökünü kazımak konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Cuma günü yapılacak 65. FIFA Kongresi'nde başkanlık için Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin ile yarışacak Blatter, FIFA'nın internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, futbol camiası, taraftarlar ve FIFA, zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Çoğu kişinin yaşadığı hayal kırıklığını anlıyorum. Yaşananların, birçok kişinin bize bakışını değiştireceğinin farkındayım. Üzülerek izlesem de ABD ve İsviçre makamlarınca başlatılan soruşturmaları olumlu karşıladığımız açıkça bilinmelidir. Soruşturmaların, FIFA'nın futbolda görevi kötüye kullanmanın kökünü kazımak için önceden belirlediği tedbirlerin pekiştirilmesine yardımcı olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Blatter, "Soruşturmayı başlatan İsviçre Başsavcılığı'nı, geçen yılın sonlarında İsviçre makamlarına sunduğumuz dosyalar harekete geçirmiştir" diyerek ilgili mercilerle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

FIFA Etik Kurulu'nun hakkında soruşturma açılan 11 yetkiliye geçici hak mahrumiyeti cezası verdiğini hatırlatan Blatter, "Görevini suistimal edenlerin futbolda yeri yok. Böyle işlere karışanları, futbolun dışında tuttuğumuzdan emin olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş