DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'na doğru

FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'na doğru

04.06.2015 18:54:45
A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, çok başarılı bir takımın başında yer aldığını ve dolayısıyla üzerinde büyük bir sorumluluk bulunduğunu belirterek, "Yeni bir düzen, yeni bir anlayış getirmeye çalışıyorum. Oyuncularım da adapte olmak için çok çaba gösteriyor. Umarım bunların karşılığını alacağız" dedi.

Macaristan ve Romanya'nın ortak ev sahipliğinde, 11-28 Haziran'da gerçekleştirilecek 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıklarını sürdüren milli takımda başantrenör Ekrem Memnun, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Her yarışa kazanmak için girdiklerini söyleyen ve önemli rakipler karşısında hazırlık maçlarına çıktıklarını kaydeden Memnun, "Çok başarılı bir takım, dolayısıyla büyük sorumluluğumuz var, beklentiler çok yüksek. Oyuncuların çoğu milli takım tecrübesi olan sporcular. Geçmiş dönemde kazanılan başarıların da tesadüf olmadığını gördüm. Konsantrasyonu yüksek bir takım. Yeni bir düzen, yeni bir anlayış getirmeye çalışıyorum. Oyuncularım da adapte olmak için çok çaba gösteriyor. Umarım bunların karşılığını alacağız" diye konuştu.

Memnun, şu anda en iyi oyunlarını sergileyemediklerini ifade ederek, değişikliklerden dolayı bu durumu çok normal karşıladığını bildirdi. Üç haftalık çalışma performansına bakıldığında, gelinen noktada daha iyi olunabileceğini anlatan Memnun, sözlerine şöyle devam etti:

"Tecrübeme göre turnuvalarda başarılı olan takımlar, oyunlarını turnuva içerisinde yukarıya taşıyan takımlar oluyor. İnanıyorum ki, biz de turnuvada oyunumuzu yukarı taşıyacağız. Her geçen gün oyun anlayışımız oturuyor. Son iki turnuvada madalya almış olmanın bir baskısını üzerimde hissediyorum, ama baskı iyi bir şeydir. 25 yıldır antrenörlük yapıyorum. Normalde kabul etmeden önce çok düşünülmesi gereken bir görev. Kendi açımdan bir kaygım, beklentim yok. Kendimden çok oyuncularıma güveniyorum. İlk amacımız, Polonya'yı geçebilmek. Oyuncuların turnuvadaki performansını görüp, ileriye dönük hedeflerimizi belirlemek istiyorum."

2012 Londra Olimpiyatları'nın ardından yeniden olimpiyatlara katılma ihtimallerinin de olduğunu vurgulayan Ekrem Memnun, ilk hedefin gruptan çıkmak olduğunu belirtti.

- Akkaş: "Bizi gururlandıracaklarına eminim"

Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş ise "Potanın Perileri"ne olan güvenini yineleyerek, şunları kaydetti:

"A Milli Kadın Takımımız şu anda Türkiye'nin en başarılı milli takımıdır. 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası, 2012 Londra Olimpiyatları'nda beşinci olarak göğsümüzü kabartan millilerin bir kez daha bu sahneye çıkması ve 2016 Rio Olimpiyatları'na katılması açısından çok önemli. Bu yolda başantrenör Ekrem Memnun ve ekibiyle oyuncularımızın bizi gururlandıracağına eminim. Türkiye'ye bir zamanlar hayal edilmesi dahi zor olan başarıların mümkün olduğunu arka arkaya gösteren oyuncularımızın aynı performansı göstereceğinden eminim."

- Macaristan ile iki özel maç

Şampiyonaya hazırlanan A Milli Kadın Takımı, yarın ve 6 Haziran Cumartesi günü Macaristan'la özel maçlarda karşı karşıya gelecek.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak müsabakalar saat 19.00'da başlayacak.

- Şampiyonadaki maç programı

FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda B Grubu'nda mücadele edecek ay-yıldızlıların maç takvimi şöyle:

11 Haziran Perşembe:

18.00 Polonya-Türkiye

13 Haziran Cumartesi:

20.30 Türkiye-Belarus

14 Haziran Pazar:

20.30 Yunanistan-Türkiye

15 Haziran Pazartesi:

20.30 Türkiye-İtalya

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SEDAT ŞAVLIK

TOPLUMU ŞUÇLAMAYI BIRAKIN.İLK ÖNCE BİR AYDIN OLARAK NE KADAR GÖREVİMİZİ YAPIYORUZA GELELİM.SAYIN CUMHURBAŞKANI YÜREĞİM YANIYOR DİYOR. ÇÜNKÜ KİMSE GÖREVİNİ YAPMIYOR.EN KOLAY YOL KENDİMİZE BAKMADAN KARŞITARAFI SUÇLAMAK VE AŞAĞILAMAK.BİZ BİDON KAFALI VE GÖBEĞİNİ KAŞIYAN İNSAN MUAMELESİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ.AYDIN DEDİĞİMİZ ADAM 20 SENE ÖNCEKİ YAZDIĞIM KİTABI ÇÖPE ATIN DİYEBİLYOR.KENDİ CAHİLLİĞİNE BAKMADAN KİTAP YAZMAYA-SÖZ SÖYLEMEYE BAKIYOR.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş