SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
FETÖ'den talimat: Önünüz kesildi ancak...

FETÖ'den talimat: Önünüz kesildi ancak...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin hazırlanan TÜRKSAT iddianamesinde, FETÖ lideri Fetullah Gülen’in örgüt üyelerine 'Önünüz kesildi ancak yerinizde zıplayarak bekleyin' diye talimat verdiği belirtildi.

FETÖ'den talimat: Önünüz kesildi ancak...
09.01.2017 10:42:36

Türkiye gazetesinin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin TÜRKSAT'ta yaşanan olayların anlatıldığı iddianamede, FETÖ'nün yapısına ilişkin dikkat çeken bilgiler yer aldı.

Örgüt lideri tarafından daha önce TSK içerisine sızdıkları, yerleştirilen örgüt elemanlarının şu an general ve albay rütbesinde olduğu belirtilen iddianamede, kuvvet komutanlıkları, jandarma ve emniyet teşkilatları içindeki mensuplarından oluşan ve "on binleri" bulan devletten ayrı hiyerarşiye bağlı silahlı bir yapılanmasının olduğu vurgulandı.

İddianamede, "Darbe girişiminin gerçekleşmesi hâlinde bunun devlet için gerçek bir yıkım olacağı, ülkenin bir iç savaşa sürüklenebileceği, milyonlarca insanın ölüp milyonlarca mültecinin ortaya çıkabileceği, devletin yeniden ayağa kaldırılmasının mümkün olamayabileceği" tespitleri de yer aldı.

Örgüt lideri Gülen'in Türkiye'de kendisine bağlı örgütün önünün kesildiği, bu durumda en kötü ihtimalde yerlerinde zıplayarak beklemeleri, geri gitmemeleri ve fırsatını buldukları zaman ilerlemeleri gerektiği talimatının örgüt elemanlarına iletildiği de ifade edildi.

İddianamede, "Örgüt elemanlarının hukuku çok iyi inceleyerek kendilerine uygun düzeltmeleri yapmaları gerektiği" talimatının verildiği kaydedildi.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

aydın / 11.01.2017 17:36:30
Sen zıplamaya deva et, zıplaya zıplaya sen ve şahsi hesaplar peşinde milleti birbirine kırdıran, kandıran, bu kin ve nefret ortamının mimarı kim varsa hep bereber,düşeceğiniz yer belli..Zalimler için yaşasın cehennem..
alia57 / 09.01.2017 20:29:22
Gargat ağaçlarının dibine gübre olasın!!
mb07 / 09.01.2017 16:27:01
Önünüz kesildi ancak bekleyin, boğazınız da kesilecek inş.
niyazi dagdelen / 09.01.2017 15:12:51
'Önünüz kesildi ancak yerinizde zıplayarak bekleyin' ne demek? Cemaati TOP ettin az muhterem! Zaten TOP bunlar dersen haklısın derim.Allah kimseyi Fetullahçı hainlerin peşine düşürmesin.
ersin gürler / 09.01.2017 12:09:47
nıye bu adamın hep masum gibi gözüen resimlerini koyuyorsunuz onca ameline uygun şeytan bakışlı resimleri dururken
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.