FETÖ'cü hakimin gizli notları: Güzel günler göreceğiz, güneşli günler

FETÖ soruşturmasında tutuklanan hakimin 'çözülmeyin notu' tellere takıldı

04.10.2016 16:12:01
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan meslekten ihraç edilip tutuklanan bir hakim M.K.'nin "örgütte çözülmeyi ve gelecek itirafları önlemek" için yazdığı ve cezaevinde başka koğuşta kalan örgüt mensuplarına ulaştırmaya çalıştığı notlar, Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun dikenli tellerine takıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edilen notlarda, örgütün gizli mesajlaşma programı ByLock ile ilgili "ByLock terörden ceza için yeterli delil değil" ifadeleri yer alıyor. Söz konusu notta, içinde bulunduğu durumu sorgulayamayacağını ve FETÖ'ye kayıt şartsız itaate devam edeceğini düşündüğü örgüt mensuplarına hitaben M.K'nin, "Moralinizi yüksek tutun. Güzel günler göreceğiz güneşli günler. Motorlara bineceğiz" gibi ifadeleri bulunuyor.
 
Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda görev yapan jandarma ekipleri, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlarda tutuklanan örgüt üyelerinin kaldığı koğuşlar ve açıldıkları avlularda yaptıkları aramada, bir avludan diğer avluya ulaştırılmak istenen fakat üst kısımdaki dikenli tellere takılan kağıt parçalarını fark etti. 
 
Üzerinde mesajlar bulunan kağıt parçalarını alan jandarma görevlileri, söz konusu iki notu cezaevi yönetimine iletti.
 
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Adana'da tutuklanarak İzmir'e nakli gerçekleştirilen ve meslekten ihraç edilen hakim M.K'ye ait olduğu tespit edilen notlar, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilerek işlem başlatıldı.
 
"ZENGİN OLACAKSINIZ''
 
Notların, FETÖ'de darbe girişimi ve sonrasındaki operasyonlarla başlayan çözülmeyi önlemek, gelecek itirafların önüne geçmek için motivasyon amaçlı yazıldığı, talimatlar içerdiği belirlendi.
 
"En kısa zamanda kurtulacağız buradan. Ümidinizi asla kaybetmeyin" yazılı ilk notta, "Bir sıkıntınız olursa iletin. ByLock terörden ceza için yeterli delil değil. Hele telefon, tablet filan imaj alınmadıysa delil dahi sayılmaz" ifadeleri yer alıyor.
 
Notta, FETÖ mensuplarına "Sizlere soru sorulmadan savunma yapmayın. Onlar sizin suçlu olduğunuzu ispatlasın. Siz suçsuz olduğunuzu anlatmaya çalışmayın. Her tür karara itiraz dilekçesi yazın" şeklinde uyarı ve talimatlar bulunuyor.
 
Notta, "İleride çok büyük tazminatlar alacak ve zengin olacaksınız. Sadece sabır." ifadelerine yer veriliyor.
 
"GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ"
 
M.K'nin "Sevgili Reis" hitabıyla başlayan ve kime yazdığı henüz belli olmayan ikinci notunda ise şu ifadeler yazılı: 
 
"OHAL'den sonra tahliye veya beraat. Sen bunları hiç düşünme. Para sayma makinesi hazırla. Alacağımız tazminatları saymak için lazım olacak. İdareden, AYM (Anayasa Mahkemesi) bireysel başvuru formu isteyin. Tutuklama için itiraz edin. En son AİHM'e (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi) gideceğiz. Kendine iyi bak. Moralinizi yüksek tutun. Güzel günler göreceğiz güneşli günler. Motorlara bineceğiz."
 
Terör ve örgütlü suçlar kapsamında tutuklanan ya da hüküm giyenlerin tutuldukları 896 kişi kapasiteli Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda FETÖ üyelerinin yanı sıra PKK ve DHKP-C mensupları da bulunuyor.
 
Başka bir cezaevinde "hayal kırıklığı notu" bulunmuştu
 
İzmir 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda 21 Temmuz'da günlük kontrollerini yapan infaz koruma memurları, havalandırma alanlarının birinde top haline getirilmiş bir not kağıdı bulmuştu.
 
Üzerindeki "C-103 M.Mezher Gülen, size zahmet" yazılı bilgiden, C-103 koğuşunda kalan, FETÖ/PDY'nin okullar ve dershaneler Türkiye sorumlusu olduğu iddiasıyla 17 Mayıs'ta gerçekleştirilen operasyonda yakalanıp tutuklanan, örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'e gönderilmek istendiği anlaşılan notta, "Mezher abi hani iş tamamdı. Bu girişim başarısız oldu. Arkadaşlar iyi organize olamadılar herhalde, şimdi ne olacak. Abi, başka bir girişim var mı? Bizler buralarda ne yapabiliriz. Bizlere inşallah burada bir sıkıntı yapmazlar. Abi sizler de kendinize dikkat edin. Abilere selamlar. Abi okuduktan sonra notu lavaboda yakın." ifadeleri yer almıştı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)