DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

Fed Başkanı Powell: Kadınlar ve çocuklar için endişeliyim

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin en endişe verici tarafının kadınları iş gücünden ayırması ve çocukların yetersiz eğitim alması olduğunu belirtti.

2 Yıl Önce
2020-11-14 16:53:53

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin en endişe verici tarafının kadınları iş gücünden ayırması ve çocukların yetersiz eğitim alması olduğunu belirtti.

Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) merkez bankacılığı konusunda sanal ortamda düzenlediği toplantıda konuşan Powell, Covid-19'un neden olduğu mevcut ortam göz önüne alındığında, kendisini en çok neyin korkuttuğu sorusuna şöyle cevap verdi:
"Benim en büyük endişem; pandeminin uzun vadede ekonominin üretim kapasitesine zarar vermesi, kendi seçimlerine bağlı olmayarak iş hayatının dışında bırakılan kadınlar ve almaları gereken eğitimi alamayan çocuklar."

Powell ayrıca uzun süredir işsiz kalan, iş hayatıyla bağlantısını yitiren ve sahip olduğu hayat standartlarını kaybeden işçiler için de endişe duyduğunu ifade etti.

Her 4 kadından 1'i işten
ayrılmayı düşünüyor

CNBC'nin haberinde, salgın nedeniyle okulların ve gündüz bakım evlerinin kapanmasının da kadınlar arasındaki yüksek işsizlik oranına neden olduğu yer alırken, araştırma şirketleri Lean In ve McKinsey & Company tarafından Eylül ayı sonunda yayımlanan "İş yerinde kadınlar" adlı rapora göre, her 4 kadından 1′i kariyer hedefini düşürmeyi veya işten ayrılmayı düşünüyor .

Aileler, çocuklarının
eğitiminden endişe duyuyor

Pandemi, uzaktan eğitim nedeniyle öğrenciler ve akademik ilerlemeleri üzerinde de etkiye sahip. Bazı çocukların evde internet bağlantısında ve bazılarının da uzaktan eğitim platformlarına ve uygulamalarına hem erişim hem de kullanım açısından zorluk yaşadığı belirtildi. Bu ve diğer nedenlerden dolayı Powell, uzaktan eğitimin yüz yüze eğitimle aynı kalitede olmadığı konusunda endişeli.

Aile finansmanı uygulaması Jassby tarafından Ekim ayında, okul çağında çocuğu olan 1,000 ebeveyn arasında yapılan bir ankete göre, ebeveynlerin yaklaşık yüzde 70′i çocuklarının, eğitimlerinin bir kısmını kaçırdığını düşünüyor. Ebeveynlerin neredeyse üçte biri ise, çocuklarının geleceğinden sadece iki ay öncesine göre çok daha fazla endişeleniyor.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş