Fazıl Say'ın, İstanbul Havalimanı izlenimleri

 Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, yeni faaliyete başlayan İstanbul Havalimanı için izlenimlerini, sosyal medya hesabından paylaştı. “Büyük, yüksek, kullanışlı, ferah…” diyen Say, İstanbul Havalimanı'ndaki yürüme mesafesinden yakındı.

2019-04-21 13:43:36

izlenibbuyukk

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, yeni faaliyete başlayan İstanbul Havalimanı için izlenimlerini kişisel Instagram hesabından paylaştı. 
Say, 'Naçizane fikirlerim şöyle' diyerek havalimanının hem olumlu hem de olumsuz yönlerini sıraladı.
Instagram hesabından fotoğraf paylaşan Say, İstanbul Havalimanı'ndaki yürüme mesafesinden yakındı.
Havalanı için, 'Büyük, yüksek, kullanışlı, ferah...' kelimelerini kullandı.

pist

‘HAVAALANININ OLUMLU YÖNLERİ'

"Nacizane fikirlerim şöyle" diyen Say, İstanbul Havalimanı'nın olumluyönlerini şöyle sıraladı:
"Şık yapmışlar, iyi yapmışlar, geleceği düşünmüşler, çok uçuş çok yolcu on yıllarca hepsini kaldırır, büyük, yüksek, kullanışlı, ferah, yüksek teknoloji, iyi bir lounge, hepsi var, bravo, kutlarım. Bunlar iyi özellikler…”

izlenim

“UZUN YÜRÜME MESAFELERİ ÇOK FAZLA'

Say, dünyada çok sayıda havaalanı gördüğünün altını çizerken, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Evet de; yürüme mesafeleri çok fazla, 20 dakika, 30 dakika ... Hem giden hem gelen yolcu için... Bilmiyorum yaşlı insanlar ne yapacak? Terminaller arası metro gerekecektir, bu kadar uzun yürüme mesafeleri sonuçta yolcuları yıldıran bir unsur olur uzun vadede.
Dünyada en çok havaalanı görmüş insanlardan biriyim, hepsini bilirim... İstanbul Yeni Havaalanı en iyilerinden biridir, ihtiyacı ve THY'nin ihtiyaçlarını da iyi karşılamaktadır kuşkusuz... Ama bu büyük soruna çözümler lazım."

AİRPORT

YORUMLAR (0)