DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Fayans ustasının siyasi mücadelesi

Fayans ustasının siyasi mücadelesi

7 Yıl Önce
2015-05-30 15:24:47
SALİH BARAN - Saadet Partisi ve BBP'nin oluşturduğu "Milli İttifak"ın Edirne milletvekili adayı Arif Köroğlu, gündüz inşaatlarda çalışarak ailesini geçindiriyor, akşamları da seçmene projelerini anlatıyor.

Uzun yıllar BBP Edirne İl Başkanlığı görevini yürüten Köroğlu, genel seçimde "Milli İttifak"ın listesinden ikinci sıradan milletvekili adayı oldu.

Kentteki "en iyi fayans ustası" olarak tanıtan Köroğlu, hem ailesinin geçimi hem de siyasette harcayacağı parayı kazanmak için inşaatlarda çalışıyor.

Bu durumda sabah erken saatlerde işe koyulan seramik ustası siyasetçi, gündüz inşaatların seramik ve fayans işlerini yapıyor, sonra da seçmenle buluşuyor.

Bir evin seramik işlerini yaparken AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Köroğlu, kendisinin siyasete para kazanmak için girmediğini söyledi.

Yaklaşık 25 yıldır inandığı davanın devamı için kazandığı paranın büyük kısmını siyasete harcadığını ifade eden Köroğlu, "Edirne'de 20 yıldan bu yana BBP İl Başkanı olarak siyasetin içerisindeyim. Geçen yıl Edirne Belediye Başkanı bu seçimlerde de milletvekili adayı oldum. Rahmetli şehit liderimizin 'Bizim arkamızda kimse yok, millet vardır' sözü rotamızdır" diye konuştu.

Milletvekili adayı Arif Köroğlu, siyasette en büyük sermayenin dürüstlük olduğunu vurgulayarak, toplumda genel bir refah ve huzur ortamı arzuladığı için siyaset yaptığını anlattı.

Köroğlu, "23 yıldan beri ne kazandıysam yarısını aileme yarısını partimin giderine ayırdım. Önce millet huzurlu olmalı. İşsizlik çok fazla. Milletimizin alnı ak, başı dik yürümesini istiyoruz. İnşallah 7 Haziran'da ülkemiz güzel yerlere gelecek. Biz ithal buğday değiliz, bizim çekirdeğimiz neyse tepemizdeki de aynıdır. Seçimler de hayırlara vesile olsun" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş