DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:18:00

İftar vakti

BURSA

20:15

04:03
20:15
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:59

03:49
19:59
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:42

03:34
19:42
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:26

03:16
19:26
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:11

03:17
19:11
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:18:00

İftar vakti

ANKARA

19:59

03:49
SAHUR
19:59
İFTAR

ERZURUM

19:26

03:16
SAHUR
19:26
İFTAR

Fatih Faruk Özer'in eski sevgilisi kim? Eslem 'eslemiiiy' kimdir?

Fatih Faruk Özer'in eski sevgilisi kim? Kripto para borsası Thodex'in sahibi Fatih Faruk Özer'in milyarlarca dolar değerindeki kripto paralar ile yurt dışına kaçtığı iddia edilmişti. İddialar üzerine savcılık Fatih Faruk Özer hakkında dolandırıcılık soruşturması açıldı. Türkiye'nin gündemine oturan Thodex olayında yeni bir gelişme yaşandı. Fatih Faruk Özer'in eski sevgilisi olduğu iddia edilen Eslem adlı kişi Fatih Faruk Özer hakkında açıklamalarda bulundu. Peki Fatih Faruk Özer'in eski sevgilisi kim?

22.04.2021 20:57:29

Türkiye'nin en çok kullanılan kripto para borsalarından Thodex'in sahibi olan Fatih Faruk Özer'in yatırımcılara ait milyarlarca dolar değerindeki kripto para ile yurt dışına kaçtığı iddiaları Türkiye gündemine oturdu. Eğer iddia doğru çıkarsa bu Türkiye tarihinde bir kişi tarafından yapılmış en büyük dolandırıcılık olayı olarak kayıtlara geçebilir. Ancak Özer yurt dışına kaçtığı iddialarını yalanladı.

Fatih Faruk Özer'in eski sevgilisi kim?

Erol Köse ise Thodex olayına ilişkin yeni bir gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaştı. dr_erolkose_" kullanıcı adı ile sosyal medyada Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer'in sevgilisi ile konuştu. Peki Fatih Faruk Özer'in eski sevgilisi kim?

Eslem 'eslemiiiy' kimdir?

Milyarlarca dolarlık kripto para ile ortadan kaybolduğu iddia edilen Fatih Faruk Özer'in sevgilisi Eslem, Fatih Faruk Özer hakkında açıklamalarda bulundu. Eslem "Çok zeki çocuktu ve ailece zenginlerdi ancak çok kıskançtı, o yüzden ayrılmıştık" dedi. Instagram'da "eslemiiiy" kullanıcı adını kullanan Eslem'in Faruk Fatih Özer'in eski sevgilisi olduğu iddia edildi.

Fatih Faruk Özer kimdir?

Thodex'te yaşanan sorun üzerine dolandırıldıklarını düşünen yatırımcılar Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'i araştırmaya başladı. Thodex Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in sosyal medya hesaplarının da aktif olmadığı belirtiliyor. Peki Faruk Fatih Özer kimdir? Faruk Fatih Özer Thodex ile binlerce kişi dolandırdı mı yoksa bunlar sadece bir iddia mı? İşte Faruk Fatih Özer kimdir sorusunun yanıtı;

Faruk Fatih Özer 2008 yılında kripto para işine girdi. Faruk Fatih Özer Koineks adlı şirket ile adını duyurdu. Faruk Fatih Özer 2017 yılının eylül ayı ile beraber Thodex'i kurdu. Faruk Fatih Özer Thodex'e yatırımcı çekmek için 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıklamıştı. Thodex şirketi başta Türkiye olmak üzere Myammar, Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyordu. Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 2 milyar dolarla (kripto varlık) dün akşam saat 18'de İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıktığı iddia edildi.

Savcılık soruşturma başlattı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da art arda yapılan suç duyuruları üzerine konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, ''Thodex adı verilen kripto para borsasında ve çok sayıda vatandaşın mağduriyetine yol açtığı iddia edilen olaylarla ilgili olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmış olup adı geçen sistem kapsamında gerçekleşen suç teşkil eden tüm eylemlerin tespiti ve failler hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi amacıyla gereken araştırmalar titizlikle sürdürülmektedir'' ifadelerine yer verildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan