SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Fatih Erbakan: İran'a bir şey olursa Türkiye ayakta duramaz

Fatih Erbakan: İran'a bir şey olursa Türkiye ayakta duramaz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 'İran'ın geleceği Türkiye, Türkiye'nin geleceği de İran'dır' dedi.

Fatih Erbakan: İran'a bir şey olursa Türkiye ayakta duramaz
20.2.2020 13:30:39

İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand ve beraberindeki heyet Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan'ı makamında ziyaret etti. Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan Merhum Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın da Başbakan olduktan sonra ilk yurtdışı ziyaretini İran'a yaptığını hatırlattı.

"İRAN'IN GELECEĞİ TÜRKiYE, TÜRKiYE'NiN GELECEĞi iRAN'DIR"

"Aynı dine, aynı Peygambere iman ettiğimiz Müslüman kardeşlerimizle birlik olmamızın bu dönemde daha da önem arz ettiğini" ifade eden Erbakan, şunları söyledi:

"Bu konuda bize en büyük dersi Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Vatikan'da kabul ettiği Güney Sudan Devlet Başkanı Salva Kiir Mayardit'in ayağını öperek veriyor. Papa Francis bu hareketiyle; 'Hıristiyanlar olarak bazı konularda anlaşamayabiliriz ama birlik olmamız gerekiyor' mesajını veriyor. Biz de Müslümanlar olarak birlik olamadığımız için büyük zararlar gördük.

iran1

İran'ın geleceği Türkiye, Türkiye'nin geleceği de İran'dır. İran'a bir şey olursa Türkiye ayakta duramaz, Türkiye'ye bir şey olursa da İran ayakta kalamaz. Burada yine Erbakan Hocamız'ın sözünü hatırlatmak isterim; Türk ile Kürt'ü ayırırsanız ortada ne Türk kalır ne de Kürt! Ama Türk-Kürt birlik olursa ne ABD ne de İsrail karşımızda durabilir. İnşallah İran ve Türkiye kardeşliğimiz dostluğumuz ilelebet devam edecektir. Biz de Yeniden Refah Partisi olarak Erbakan Hocamızın çizdiği yolda İran ve Türkiye kardeşliğini devam ettirmek, D-8'i aslına rücu ettirmek ve D-60'ı kurmak gayesiyle yola çıktığımızı ifade etmek isterim."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

ze / 21.2.2020 19:11:51
İran rahata erse, ilk çomak sokacağı ülke Türkiye.
/ 21.2.2020 17:30:45
Fatih Ebakanın iyi niyetinden şüphe etmiyorum'çünkü onun Babasıda Vatan için çok güzel şeyler yaptı.Ayşeyi, fatmayı, Ebubekiri,ömeri sevmeyen hainlerden ıslama bir fayda olmaz.Yineliyorum bu irana güvenilmez, ama menfaatimiz için birlik gerektiriyosa ne alâ, sanki amerika rusya avrupa dostumuzmiki? Onlarda bizim büyümemizi istemezler. Allahım, Devletime zeval hazinede fırsat verme Âmin inşaallah.
/ 20.2.2020 20:31:32
Bu yalandan vazgeçin artık. Yok böyle bişey. Suriye den sonra sıra türkiye de yok iran giderse sıra türkiye de, daha öncede ırak dagilirsa sıra türkiye de deniliyordu. bu iddiaların Hepsi fos hepsi yalan çıktı.
/ 20.2.2020 14:33:50
o zaman iranli dindaslarina soyle yemende,ırakta,iranda,suriyede,afrikada sunni katletmeyi biraksin, rabbim senide iranlilarla hasreylesin. ayni allaha iman edrn ayni peygambere uyan 10.000 sahabeyi kafir ilan eden irandan bahsediyorux. sizin gibo safsatacilarin yuzunden bu kadar ilerlediler.onlarin hangi dine mensup olduklarini birakta sunne mezheb imamlari ve tarihciler aciklasin. sen alimmisinki fetva veriyorsun?
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR