DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Evlilik için borçlanıyoruz

Evlenmek için borçlanmak zorunda kalanların sayısı her geçen gün artıyor. Buna göre evlenmek isteyen her 4 kişiden 3'ü borçlanıyor.

10.07.2015 18:49:48

Evlenmek için borçlanma eğilimi tüm dünyada hız kazanmış durumda. Yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye yüzde 76 ile diğer Avrupa ülkelerinin açık farkla önünde yer alıyor. İkinci sırayı paylaşan İtalya ve Romanya'da bu oranın yüzde 31 olduğu görülüyor.

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre Türkiye evlilik öncesi borçlanmada Avrupa'nın zirvesinde yer alıyor. 13 Avrupa ülkesinde 13 bin tüketicinin katılımıyla gerçekleştirilen ankete göre, Avrupa genelinde ankete katılanlardan son 5 yıl içinde evlenmiş olanların yüzde 33'ü düğün için borca girdiğini söylüyor. Sıralamada Türkiye yüzde 76 ile diğer Avrupa ülkelerinin açık farkla önünde yer alıyor. İkinci sırayı paylaşan İtalya ve Romanya'da bu oranın yüzde 31 olduğu görülüyor. Düğün yapmak için en az borçlanan tüketici kesimi ise yüzde 5 ile Hollanda'da bulunuyor.

Türkiye'de çiftler aileleri için düğün yapıyor

Türkiye'de her 10 çiftten 7'si aile ve arkadaş baskısının düğün planlamasında etkili olduğunu belirtiyor. Avrupa genelinde ise pek çok çift büyük bir törenle evlenmek yerine buraya harcayacağı kaynağı ev almada kullanmayı tercih ediyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abbas cin

vah vah cökse sanki gök gupe cökecek ne yane sonuctan insanlarin yaptigi bir yapi degilmi Allah yapisidegilya

Görüş Bildir Bizimle Paylaş