DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Evden çıkarmak için servet ödedi

Kopenhag'da bir ev sahibi, 50 yıllık kiracısını evden çıkarmak için 1 milyon 200 bin kron (650 bin TL) ödemek zorunda kaldı...

7 Yıl Önce
2015-08-22 23:52:12

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bir ev sahibi, 50 yıllık kiracısını evden çıkarmak için 1 milyon 200 bin kron (650 bin TL) ödemek zorunda kaldı. 

DR televizyonunun haberine göre, tarihiyle ünlü Kopenhag'ın en turistik noktalarından Nyhavn'daki (Yeni Liman) yüzlerce yıllık evde, 50 yıldır kiracı olarak oturan 73 yaşındaki bir kadın, evi tahliye etmek için ev sahibinden 1 milyon 200 bin kron para aldı.

Danimarka kanunlarına göre, 50 yıldır kirasını aksatmadan ödediği için evden tahliye edilemeyen kiracısını ikna etmek için para teklif eden ev sahibi, evini bakım ve onarımdan geçirdikten sonra mevcut kiranın 3 katına kiraya vermeyi planlıyor.

Kimliği gizli tutulan 73 yaşındaki emekli kiracının aldığı parayla kendine ev alacağı, aynı bölgede ev sahibi olan birçok kişinin aynı yönteme başvurmasının beklendiği bildirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sema coruk

Eşim 3 yıllık erbaş ve darbe girişimi gecesi sabaha doğru komutanın devlete destek emriyle kandırılıp kışladan çıkarılmışlar.Resmen tuzağa düşürülmüş ve harcanmışlar.Üstlerinde darbeci bi hain olacağını düşünemeden devlete destek diye kışladan çıkmış 6 dakika dışarıda kalıp tekrar kışalaya dönmüşler.Nasıl kandırılmak suç oluyor.İnsan böyle kolay harcanır mı eşime masum arkadaşlarına bize ve yüzlerce masuma ne olacak.Devletimiz Başbakanımız sadece kendim için değil bu çığlıkları duyun ve dindirin,şu yangınları ne olur söndürün suçluları içeri atın kandırılan masum insanlara acıyın.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş