SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Evde maske nasıl yapılır? İşte koronavirüse karşı maske yapımı püf noktaları

Evde maske nasıl yapılır? Koronavirüs salgını nedeniyle artık neredeyse her alanda maske takmak zorunlu hale geldi. Devlet de bu konuda adım atarak herkese ücretsiz maske dağıtımına başlayacağını duyurdu. Evde maske yapımı herkes tarafından merak konusu olamaya başladı. Evde maskesi olmayanlar da evde maske nasıl yapılır diye araştırmaya başladı. Evde koronavirüse karşı maske yapımının birden çok çeşidi var. Peki evde maske nasıl yapılır? İşte evde maske yapımı ve yapılışı püf noktaları.

Evde maske nasıl yapılır? İşte koronavirüse karşı maske yapımı püf noktaları
7.4.2020 17:33:18

Evde maske nasıl yapılır? Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca kişi evinde izole olmuş durumda. Dışarı çıkmak zorunda kalanlar içinde maske takmak artık zorunlu hale geldi. Toplu taşımadan market ve semt pazarlarına kadar artık hiçbir yere maskesiz girilmiyor. Evde maskesi olmayanlarda evde maske nasıl yapılır diye internetten araştırmaya başladı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle artık neredeyse her alanda maske takmak zorunlu hale geldi. Devlet de bu konuda adım atarak herkese ücretsiz maske dağıtımına başlayacağını duyurdu. Evde maske yapımı herkes tarafından merak konusu olamaya başladı. Evde maskesi olmayanlar da evde maske nasıl yapılır diye araştırmaya başladı. Evde koronavirüse karşı maske yapımının birden çok çeşidi var. Peki evde maske nasıl yapılır? İşte evde maske yapımı ve yapılışı püf noktaları.

Kağıt havlu ile evde maske nasıl yapılır? (1. Yöntem)

Yaprak olacak şekilde kağıt havlu parçasını alınız. Kağıt havluyu bir ters bir düz olacak şekilde katlayınız. Katlama işleminiz bitince kenarlarından zımbalayacak kadar kıvırınız. Lastiğinizi zımbaladıktan sonra aynı işlemi diğer tarafa da uygulayınız. Orta kısmına yüzünüzü yerleştirecek kadar açıklık oluşturduktan sonra maskenizi takabilirsiniz.

Streç gazlı bez ile evde maske nasıl yapılır? (2. Yöntem)

Streç gazlı bez ile de maske yapabilirsiniz. Çenenizin boyutuna ayarlayarak bezi kesiniz kenarlarından makasın ucu ile küçük bir delik açınız. Geniş bir lastik ile kulağınızın arkasına geçirip maskenizi takınız. Hem görsel açıdan rahatsız olmayacak, hem de rahatsız bir ağırlık hissetmeyeceksiniz.

Kumaş bez ile evde maske nasıl yapılır? (3. Yöntem)

Kumaş parçasından maske yapabilirsiniz. Polyester ve Viscon cinsi kumaş tedarik ediniz. Çenenizin boyutuna ayarlayarak kumaşı kesiniz kenarlarından makasın ucu ile küçük bir delik açınız. Geniş bir lastik ile kulağınızın arkasına geçirip maskenizi takınız.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR