DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

EURO 2016, AA'dan takip edilecek

EURO 2016, AA'dan takip edilecek

6 Yıl Önce
2016-06-02 12:53:15
Anadolu Ajansı, Fransa'nın ev sahipliğinde 10 Haziran-10 Temmuz'da düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) ile ilgili haberleri, 11 dilde yayımlayacak.

Başkent Paris'in yanı sıra Lyon, Marsilya, Bordeaux, Lens, Lille, Nice, Toulouse, Saint-Denis ve Saint-Etienne olmak üzere 10 şehirde düzenlenecek organizasyona katılacak milli takımlara ilişkin haber, fotoğraf ve görüntüler, Anadolu Ajansı tarafından abonelerine ulaştırılacak. Anadolu Ajansı'nın sitesinde ve sosyal medyasında, kupayı tanıtıcı, güncel ve öne çıkan gelişmeleri mercek altına alacak infografikler sporseverlere aktarılacak.

AA'nın haberleri, İngilizce, Arapça, Farsça, BHS (Boşnakça, Hırvatça, Sırpça), Fransızca, Rusça, Makedonca, Arnavutça, Kürtçe'nin Soranca ve Kurmancca dil gruplarından da tüm dünyaya servis edilecek.

Avrupa futbolunun yıldızlarının sahne alacağı turnuvayla ilgili haberler, sosyal medyadan da "#EURO 2016" ve "#AAEURO2016" etiketleriyle paylaşılacak.

Şampiyonanın tarihi ve ekonomik yönü, Türkiye Milli Takımı ile ilgili ayrıntılar, hakem, şehir ve katılan takımların tanıtımı, turnuvaya katılamayacak yıldızlar, şampiyonada yer alacak Türkiye liglerinde forma giyen futbolcular, kupa notları ile özel röportajların yer aldığı yaklaşık 50 haberden oluşan paket, 2-9 Haziran'da yayına sunulacak.

Turnuvayı 12 kişiden oluşan AA personeli yerinden takip edecek. Şampiyona boyunca başta milli takım olmak üzere tüm takımlara dair maç haberleri, basın toplantıları, antrenmanlar, özel röportajlar ve turnuva izlenimleri sporseverlerle buluşturulacak.


Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş