SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

EÜ merkez kütüphanesi yayınlarını online erişime açtı

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,kullanıcıların artan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmetleri bu yönde düzenlemeye başladıklarını aktardı.

EÜ merkez kütüphanesi yayınlarını online erişime açtı
2.5.2020 11:42:57
 
 Ege Üniversitesi (EÜ) merkez kütüphanesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde bilim, sanat, tıp, tarih gibi bir çok alanda dünyaca ünlü elektronik dergi ve kitapları internet üzerinden erişime açtı.

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, yaptığı yazılı açıklamada, üniversite olarak kullanıcıların artan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmetleri bu yönde düzenlemeye başladıklarını aktardı.

Merkez kütüphanesinin abone olduğu tüm veritabanlarından ve deneme erişimine açılan tüm yeni elektronik kaynaklardan kullanıcıların yararlanmasını sağlamayı amaçladıklarını aktaran Budak, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda dünyaca ünlü birçok farklı alandaki elektronik dergi ve kitapları kullanıcıların hizmetine açtık. Ücretsiz erişim sağlanan elektronik kaynakları ve online eğitimleri tüm kullanıcılarımız kütüphane web sayfamızdan takip edebilecekler. Evden çalışmak durumunda olan öğrencilere ve araştırmacılara bilimsel çalışmalarında destek olabilmek amacıyla elektronik kaynaklarının tamamını veya bir kısmını belli bir süreliğine ücretsiz erişime açtık."

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR