DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Estonya Başbakanı ile ABD Savunma Bakanı görüştü

Estonya Başbakanı ile ABD Savunma Bakanı görüştü

24.06.2015 02:26:37
Estonya Başbakanı Taavi Roivas, ülkesindeki ABD askeri varlığının, sadece Estonya için değil tüm bölgenin güvenliği için önemli olduğunu söyledi.

Roivas, başkent Tallinn'de ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile bir araya gelerek, ABD'nin asker ve ağır silahlarının bölgeye konuşlandırılması konusunu değerlendirdi.

ABD'nin bu konuda katkısını takdir ettiklerini vurgulayan Roivas, "Ülkemizde ABD ve müttefiklerin asker varlığı sadece Estonya'nın güvenliği açısından değil tüm bölge için çok önemlidir. Hükümet olarak, ABD askerlerinin ülkemizde en iyi şekilde yaşam koşullarını sağlayacağız" değerlendirmesinde bulundu.

ABD'nin sağladığı katkıdan dolayı Carter'e teşekkür eden Taavi Roivas, "Bölgedeki jeopolitik durum değişti. ABD'nin kalıcı veya uzun vadeli kuvvetine ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

Askeri altyapı tesislerine 40 milyon avro yatırım yapacaklarını kaydeden Taavi Roivas, Estonya hükümetinin en önemli önceliğinin güvenlik olduğunu kaydetti.

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Baltık ülkelerinin savunma bakanları ile düzenlenen ortak basın toplantısında, Litvanya, Letonya ve Estonya'ya 250 tank, ağır silahlar, savaş araçları ve 750 asker gönderileceğini açıklamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MEHMET

ülkenin kutuplaşmasından rahatsız olmuş numarası neden yapıyorsun senin istediğin bu zaten tayip baba daha sizinde ..... koyacak yaşa tayip eğer bunların zoruna gidiyorsa demmekki tayip ii bişey yapıyor

Görüş Bildir Bizimle Paylaş