DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eskişehirspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu

Eskişehirspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu

7 Yıl Önce
2015-05-31 17:26:50
Eskişehirspor Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurulu başladı.

Özgüven tesislerindeki olağanüstü seçimli genel kurula, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan ve başkan adayı Halil Ünal ile delegeler katıldı.

Kongre divan başkanlığına oy çokluğuyla Necat Banaz, üyeliğe ise Aydın Güngör, Kaya Bilge, Mehmet Süleyman Ekşi ve Ahmet Anıl Örnek getirildi.

Kulüp başkanı Mesut Hoşcan, yaptığı konuşmada, kongrelerin kırıcı olmadan gerçekleşmesi gerektiğini bildirdi.

Kulüp başkanlığında Eskişehirspor'un 27 yıl aradan sonra Ziraat Türkiye Kupası'nda final oynadığını anımsatan Hoşcan, "Sıralamadaki yerimizin iyi olmadığını sürekli vurguladık ama bu takım kadrosundan değil, bu takımın içine virüs girmişti. Bu virüsü çıkarmak o kadar kolay değildi" diye konuştu.

Hoşcan, Eskişehirspor'un mali yapısını güçlendirmek istediklerini kaydederek, şöyle devam etti:

"Eskişehirsporumuzun geleceğini inşa edeceği süreci başlatmak için bir kez daha göreve talip olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Hedefimiz sonraki yönetimlere sağlıklı bir mali yapı ile gelecekte çok daha iyi başarılara imza atacak gururla izlenecek bir Eskişehirspor bırakmaktır. Önümüzdeki 3 yıl boyunca Eskişehirspor'un yükselen saygınlığını daha da ileriye taşıyacak, mali yapısı güçlenmiş bir kulüp haline getirecek ben ve arkadaşlarıma güvenoyu verirseniz, hem sportif hem de idari açıdan şehrimize yakışan bir kulüp olacağımızı taahhüt ederim."

- "Yeni bir Eskişehirspor yaratacağız'

Başkan adayı Halil Ünal ise Eskişehirspor'un bir sevda olduğunu ve ona sahip çıkmak için burada olduklarını söyledi.

Efsane bir takım oluşturacak kadro ile seçime girdiğini belirten Ünal, "Eskişehirspor küme düşecek mi, düşmeyecek mi tartışması yaşayamaz, yaşatmamalıyız" dedi.

Ünal, Eskişehirspor'un siyasetten uzak durması gerektiğini de dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu külübün borcunu ödeyeceğiz. Pazartesi günü yeni bir sayfa açacağız pırıl pırıl yeni bir Eskişehirspor. Hepimizin birlik beraberliğiyle başarılara koşan bir Eskişehirspor yaratacağız. Eskişehirspor'a yakışacak tesisler yapacağız. Güçlü yönetimle geliyoruz, her şeyimiz hazır. Eskişehirspor'un 50. yılını dünyaya yakışır şekilde gerçekleştireceğiz. Kendimi size Eskişehirspor'u Allah'a emanet ediyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ADNAN MEDET

öncelikle oyların halkın hür iradesiyle verilmediğini yani o vekillerin oradaki halkı temsil etmediği gerçeğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. pkk ya terörist demeyen ve resmen yancılığını yapan kandilden gelen talimatlar doğrultusunda siyasetini belirleyen bir partinin meşru görülmemesi gayet normal. ben de MHP li olsam öyle yapardım. daha sayılacak pek çok sebepten hdp meşruiyyet sorununu çözememiştir....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş