DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eskişehir'deki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi

Eskişehir'deki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi

01.06.2015 10:16:54
Eskişehir'in İnönü ilçesindeki Ford Otosan fabrikasında eylem başlatan ve Türk Metal Sendikasından istifa eden işçiler, yeni bir sendika kurmak istiyor.

İşçilerin sözcüsü İsmail Demirbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, eylemin 8'inci gününe girdiğini söyledi.

İşverenin, işçileri telefonla arayıp tazminat, iş sözleşmesinin feshi gibi söylemlerle tehdit ettiğini savunan Demirbaş, şöyle konuştu:

"İşçilerin arasına nifak sokulmaya çalışılıyor ancak hiçbir işçi arkadaşımız bu oyuna gelmeyecek. Bütün arkadaşlarımız, onuru, şerefi ile burada. İşveren, kendi işçisine ahlaksızca yöntemlerle yaklaşıyor. Hükümetimizden, yetkililerden ve Otosan yönetiminden bu olaya bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Çözüm bulunduğu andan itibaren işçilerimiz işbaşı yapmaya hazır. Bu kadar yorgunluğa aldırmadan işlerine dönecekler ancak bizleri üzen, işçi arkadaşlarımıza yapılan ve hiç kimsenin onaylamadığı davranışlar."

Demirbaş, Ford Otosan işçilerinin en öncelikli talebinin, Türk Metal Sendikasını istememeleri olduğunu vurguladı.

Başka herhangi bir sendikayı da istemediklerini belirten Demirbaş, "Mevcut hiçbir sendikayı istemiyoruz. Olursa, burada çalışan yürekli insanlarla kendi sendikamızı kuracağız. Bu arkadaşlarımız sadece ekmek davası için mücadele ediyor. Bu mücadelenin ruhuna uygun olan bir örgütlenmeye gideceğiz" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ebu muaz et turki

Maşaallah. Allah Azze ve celle daim etsin. inşaallah takiyye yapmamıştır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş