DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

30.05.2015 00:36:45
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bu millet artık 50 yıl öncesinin milleti değil. Bu millet Türkiye'de ve dünyada yaşanan her şeyi rahat bir şekilde görüyor. Kimin ne yaptığını çok iyi biliyor" dedi.

Elvan, seçim çalışmaları kapsamında kentteki bir otelde Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi üyeleriyle bir araya geldi. Burada konuşan Elvan, Türkiye'de yaşanan gelişmelerden en fazla işadamlarının etkilendiğini söyledi.

İstikrarın Türkiye'yi geliştirdiğini ve büyüttüğünü belirten Elvan, "Bugüne kadar hep planlı ve programlı bir çalışma anlayışı içinde olduk. Günübirlik politikalarla ülkeyi yönetmeye kalkmadık. Eski Türkiye'deki politika yaklaşımından farklı olarak orta ve uzun vadeli planlar yaptık" diye konuştu.

- "Bu millet Türkiye'de ve dünyada yaşanan her şeyi rahat bir şekilde görüyor"

Türkiye'de vatandaşların, hükumetin 2023 hedeflerine odaklandığını anlatan Elvan, şunları kaydetti:

"Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve istikrarı için bu yol haritamıza sıkı sıkı bağlanıyoruz. 7 Haziran'da seçim var. Bu süreçte elbette saldırılar ve sataşmalar olacak. Bize yönelik bir takım iftiralar yalan yanlış bilgiler olacak. Bunların hepsini vatandaşımız görüyor. Aslında muhalefet şunun farkında değil. Bu millet artık 50 yıl öncesinin milleti değil. Bu millet Türkiye'de ve dünyada yaşanan her şeyi rahat bir şekilde görüyor. Kimin ne yaptığını çok iyi biliyor."

Türkiye'de işadamlarının yatırım yapabilmeleri için geleceği görmeleri gerektiğini vurgulayan Elvan, "Sizler geleceği göremezseniz yatırım yapmazsınız. Küçülmeye başlarsınız. Riskli hareket etmezsiniz. Kendi öz kaynaklarınızla iş yapmaya çalışırsınız. Çünkü yarın ne olacağı belli değildir. İşte bu eski Türkiye tablosudur. Kargaşanın olduğu yarını göremediğiniz bir ortamın oluşması tamamıyla eski Türkiye tablosudur" dedi.

Elvan, bugün muhalefet partilerinin ortak tavrının eski Türkiye'yi yeniden geri getirmek olduğunu anlatarak, muhalefetin Türkiye'yi bir kargaşa ortamına sürükleyerek istikrarı bozmak istediğini sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş