DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

7 Yıl Önce
2015-05-29 18:13:17
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi tam iki yıl Avrupa'da ülke ülke dolaştı ve Türkiye'yi şikayet etti. Ne kadar güzel bir ülke sevgisi değil mi?" dedi.

Elvan, seçim çalışmaları kapsamında kentteki bir otelde Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Burada konuşan Elvan, Türkiye'nin her alanda çok geliştiğini söyledi. Türk Hava Yolları'nın dünyada en fazla destinasyona sahip havayolu şirketi olduğunu belirten Elvan, şirketin 237 noktaya uçtuğunu ve dünyada en çok yere uçan havayolu şirketi olduğunu kaydetti.

Türkiye'de dünyanın en büyük tünellerini yaptıklarını anlatan Elvan, Ovit Tüneli'nin 17,5 kilometre uzunluğunda, dünyanın en uzun ikinci tüneli olduğunu vurguladı.

- "Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olan kesimler var"

Dünyada ilk olacak üç katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin ihalesine de çıkılacağını ifade eden Elvan, tünelin 6 katlı bir apartman yüksekliğinde olacağını söyledi. Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olan kesimler bulunduğunu belirten Elvan, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olan belirli şer grupları var. Maalesef muhalefetin de içinde olduğu bir grup, karalama kampanyaları ile partimizi ve liderimizi itibarsızlaştırmaya başladılar. Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi tam iki yıl Avrupa'da ülke ülke dolaştı ve Türkiye'yi şikayet etti. Ne kadar güzel bir ülke sevgisi değil mi? Bu kardeşlerimiz ülkemizi ne kadar çok seviyorlar değil mi?"

- "Bizdeki ülke sevgisi vatandaşımızın hizmetkarı olmaktır"

Muhalefetin vesayete alışkın olduğunu savunan Elvan, "Onlar talimatla iş yapmaya alışkınlar. Onlar birilerine selam durmaya alışkınlar. Onlardaki ülke sevgisi budur. Bizdeki ülke sevgisi ise vatandaşımızın hizmetkarı olmaktır. Vatandaşımıza hükümran olmak değildir. Aramızdaki fark budur" diye konuştu.

Elvan, hükümet olarak proje üretip ülkeyi kalkındırmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

jack jones

Sonunda gereken sertlikte cemaate cevap verebildi. Ama seçim sathı boyunca hiç dokundurmadı cemaate.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş