DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Antalya'da

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Antalya'da

7 Yıl Önce
2015-06-02 18:25:10
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, Antalya'daki Batı Çevre Yolu'nun ilk etabının 5 Haziran'da hizmete gireceğini açıkladı.

Elvan, Batı Çevre Yolu inşaat çalışmalarını yerinde incelemesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaların Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın döneminde 5 yıllık kesintiye uğradığının belirtti.

Batı Çevre Yolu'nun 6 kilometrelik ilk etabının 5 Haziran'da hizmete açılacağını ifade eden Lütfi Elvan, "Sayın Akaydın'ın onay vermemesi nedeniyle ancak Menderes Başkanımızın göreve gelmesi ile onay süreçleri tamamlandı. Hem Büyükşehir Belediye Başkanlığınızın hem de ilçe başkanlarımızın çalışmasıyla imar ile ilgili sorun önemli ölçüde çözüldü" dedi

Elvan, yolun açılmasında yoğun çaba sarf eden Karayolları Genel Müdürlüğü ve yüklenici firmaya da teşekkür etti.

- "Antalya'nın kayıp yıllarına üzülüyoruz"

İnceleme gezisine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de çalışmaların son aşamaya gelmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Çevre yolunun açılışındaki gecikmenin kendilerini üzdüğünü ifade eden Türel, "Bu yolu gördüğümüzde gerçekten Antalya'nın kayıp yıllarına üzülüyoruz" dedi.

Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesiyle gerekli imar çalışmasını yaparak yolu kısa sürede açılabilir hale getirdiklerini belirterek, "Yolun Uncalı Mezarlığı'na kadar ilk etabı açılmış olacak. Arada 1 kilometrelik kısa bir bölüm 2x1 şerit olarak hizmet verecek. Birkaç hafta üç geliş üç gidiş olacak. Antalyamıza bu güzel eserler, hizmetler yakışır. Batı Çevreyolu Antalya'ya iyi gelecek" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş