DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:

8 Yıl Önce
2015-05-26 22:33:51
Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Yol, su, gölet bunlar bizim işimiz. Çünkü bu millet Oltu İslam Cumhuriyetini kurmuş bir millettir, iş başa düştü mü kendi kararlarını verir ve onu uygularız, biz ecdadımızdan öğrendik bunları" dedi.

Seçim çalışmalarını ilçelerde sürdüren Ala, Oltu'da içme suyu projesinin temel atma törenine katıldı.

Ala, Oltu'da son yaptıkları toplantıda içme suyu konusunu gündeme getirdiklerini hatırlatarak, ufku Oltu'dan öteye geçememiş olanların içlerinden "Bunu söyleyen çok oldu ama bu suyu getiremediler" diye geçirdiğini belirtti.

Hükümet olarak Türkiye'nin önüne yeni hedefler koyduklarını dile getiren Ala, "Hedefimiz dünyanın en gelişmiş 10 büyük ülkesi arasında yer almaktır. Başkaları için çok büyük projeler olan bu projelerin temel atma törenlerine yetişemiyoruz. Görev yaptıkları dönemde bir çivi çakmamış olanlar bunları gözlerinde büyütüyor" diye konuştu.

Türkiye'nin büyük bir devletin mirasçısı, AK Parti hükümetinin de büyük bir devlet olma idealine sahip olduğunu vurgulayan Ala, şunları kaydetti:

"Siz yeterki bunu gerçekleştirecek siyasi iradenin arkasında beni mahcup etmeyecek oranda destek verin, suyu da yaparız, Oltu Çayı'nın rekreasyonunu da yapıyoruz hükümet konağını da yapıyoruz. Yol, su, gölet bunlar bizim işimiz. Çünkü bu millet Oltu İslam Cumhuriyetini kurmuş bir millettir, iş başa düştümü kendi kararlarını verir ve onu uygularız, biz ecdadımızdan öğrendik bunları. Yeterki siz bize Gazze'nin hakkını verin, mazlum milletlerin hakkını verin ki Birleşmiş Milletler'de sandıktan çıkan gücümle haykırma hakkını verin gerisini biz yaparız."

Konuşmaların ardından törene katılan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Oltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, AK Parti İlçe Başkanı Efdal Gülcü Kaleboğaz Köyü sınırları içerisinde bulunan kaynak suyunun Oltu içme suyu şebekesine aktarılmasını sağlayacak projenin temelini attı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş