DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Esed, IŞİD'e koridor açtı'

ABD Şam Büyükelçiliği, Suriye Ordusunun Halep'te IŞİD'e koridor açtığını öne sürdü

7 Yıl Önce
2015-06-02 17:02:55

ABD Şam Büyükelçiliği, Halep'te IŞİD'in ilerlemesinden Suriye ordusunu sorumlu tuttu. ABD elçiliği, Suriye hava kuvvetlerinin sorumluluğunu yerine getirmediğini savundu.

ABD Büyükelçiliğinin Twitter'dan yaptığı açıklamada Suriye Hava Kuvvetlerinin saldırılarıyla Halep'te IŞİD'in ilerlemesini sağladığı ve 'aşırı' gruplara yardım ettiği öne sürüldü.

ABD, Şam'daki büyükelçilik faaliyetlerini 2012'de askıya almasına rağmen Twitter üzerinden sık sık bölge ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor.

Şam yönetimi ise IŞİD'in faaliyet gösterdiği her yerde savaştıklarını öne sürerek suçlamaları reddetti.

Suriye rejimine benzer eleştiriler daha önce de yapılmıştı. Bugünlerde ise Dera'da da, rejimin IŞİD'e koridor açarak, muhaliflerin önüne getirdiği belirtiliyor. Bölgeden, Dera'ya son hücum için hazırlık yapan muhaliflerin, IŞİD'le savaşmaya başladığı haberleri geliyor

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kerkenez

Bediuzzaman Said-i Nursi diyor ki: *-2-* “Bir zaman geçti, (Allah rahmet etsin) o talebem, ben esarette iken, İstanbul’da mektebe girmiş. Esaretten geldikten sonra gördüm. Bazı ırkçı muallimlerden aldığı aksülâmel ile o da Kürtçülük damarıyla başka bir mesleğe girmiş. Bana dedi: ‘Ben şimdi gayet fâsık, hattâ dinsiz de olsa bir Kürdü salih bir Türke tercih ediyorum.’“Sonra ben onu birkaç sohbette kurtardım. Tam kanaati geldi ki, Türkler bu millet-i İslâmiyenin kahraman bir ordusudur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş