DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Esed bu kez Fil füzesiyle vurdu

Esed uçağı Halep'te muhaliflerin kontrolünde bulunan Şear mahallesindeki çarşıya 'Fil' adı verilen füzeyle saldırdı, 25 kişi öldü.

7 Yıl Önce
2015-09-21 14:18:48

Suriye ordusuna ait savaş uçağının Halep'te muhaliflerin kontrolünde bulunan Şear mahallesindeki çarşıya "Fil" adı verilen füzeyle saldırmasında ilk belirlemelere göre 25 kişinin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirinin Halep'teki sahra hastanesi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, orduya ait savaş uçağının Halep'te muhaliflerin denetiminde olan Şear mahallesindeki çarşıya saldırması sonucu 25 sivil hayatını kaybetti, 40 kişi de yaralandı.

Yaralıların beldedeki sahra hastanelerine kaldırıldığını ifade eden yetkililer, sağlık ve sivil savunma ekiplerinin Şear mahallesinde saldırıda yıkılan evlerin enkazından ölü ve yaralıları kısıtlı imkanlarla çıkarttığını dile getirdi. Yetkililer, çok sayıda yaralının durumunun ciddi olduğunu ve sahra hastanesinin acil kan ve tıbbi malzemeye ihtiyaç duyduğunu aktardı.

Rejim Fil füzesiyle saldırdı

Bu arada sivil savunma ekipleri de rejimin hava saldırısı nedeniyle çarşıda yangın çıktığını ve yangının itfaiye ekiplerince söndürüldüğünü ifade ederek ''Esed güçleri Şear'da halkın yoğun olarak alış veriş yaptığı çarşıya savaş uçağından atılan Fil füzesiyle saldırdı. Çarşıda can pazarı yaşandı'' dedi.

Şear'daki yerel medya aktivisti Mervan Salim de rejim güçlerinin Şear'da vurduğu çarşıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin öldüğünü belirtti.

Salim, rejimin saldırısında ölenlerin hepsinin sivil olduğunu vurguladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

ercan

suriyede ölenler hep sivil ve masum halk. katilleride esed. suriye resmi kaynaklarına göre ve uluslararası gözlemcilerinde teyidiyle sırf 120.000 suriye askeri ölmüş. bunlarıda muhakkak esed öldürmüş olmalı!?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş