SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO

Esed, BM’ye tepkili: Suriye’de yüz binlerce değil on binlerce kişi öldü

Esed, BM'nin yanlış rakamlar verdiğini Suriye'de krizin başlangıcından bu yana yüz binlerce değil, on binlerce kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Esed, BM’ye tepkili: Suriye’de yüz binlerce değil on binlerce kişi öldü
21.04.2017 14:13:54

Rus yayın organı Sputnik'e röportaj veren Esed, tepki çekecek bir açıklama yaptı. BM'nin yanlış rakamlar verdiğini söyleyen Esed, şunları söyledi:

Genel olarak, sadece resmi veriler üzerinden konuşabiliriz. Basından duyduğunuz gibi Suriye'de yüz binlerce değil on binlerce kişi öldü. Elbette, kendisinden haber alınamayan kişiler de hesaba katılabilir. Bunlar resmi rakamlar. Ancak Batı'dakiler ölü sayısına öldürülen teröristleri de dahil ediyor. Sayıları çok fazla olan teröristler, devlet tarafından hayatını kaybetmiş kişiler olarak görülmüyor. Aynı durum Suriye'ye savaşmaya gelen yabancılar için de geçerli. Onların sayısı on binleri, belki de yüz binleri bulabilir."

‘VERİLER, SURİYE'YE MÜDAHALE ETMEK İÇİN GEREKÇE OLARAK KULLANILMAK İSTENİYOR'

“Bu veriler, sadece rakamları şişirmek, durumun ne kadar feci olduğunu göstermek ve Suriye'ye müdahale etmek için insani gerekçe olarak kullanmak amacıyla veriliyor. Bu nedenle, devlet ve hükümet olarak, şu anda on binlerce kayıp verildiğini verildiğini söyleyebiliriz.”

‘BM, ÖLENLERİ SAYMAK İÇİN GEREKLİ ARAÇLARA SAHİP DEĞİL'

Esed, BM'nin Suriye'de ölenleri saymak için gerekli araçlara sahip olmadığını, bu nedenle BM'nin verilerini kabul etmediğini de kaydetti.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.