SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Esed, ‘aşırıcılıkla mücadele' için Şam'da İslâm Merkezi açtı

Esed, ‘aşırıcılıkla mücadele' için Şam'da İslâm Merkezi açtı

Suriye rejiminin başı Esed, dün 'terör' ve 'aşırıcılıkla' mücadele etmek için Şam’da Vakıflar Bakanlığı’na bağlı Uluslararası Şam İslâm Merkezi’nin açılışını yaptı. Esed açılış toplantısında yaptığı konuşmada, Müslüman Kardeşler’i ‘şeytan’ olarak nitelendirdi.

Esed, ‘aşırıcılıkla mücadele' için Şam'da İslâm Merkezi açtı
21.5.2019 14:42:44

buyuk1_10

Suriye rejiminin başı Beşar Esed, dün terör ve aşırıcılıkla mücadele etmek için başkenti Şam'da, Vakıflar Bakanlığı'na bağlı Uluslararası Şam İslâm Merkezi'nin açılışını yaptı.

Açılışa rejimin baş Müftüsü Dr. Ahmet Bedrettin Hassun olmak üzere çok sayıda müftü ve din adamı katıldı.

MÜSLÜMAN KARDEŞLER'İ 'ŞEYTAN' OLARAK NİTELENDİRDİ

Esed açılışta yaptığı konuşmada, Müslüman Kardeşleri, “Şeytanlar” olarak nitelendirerek, bunların İslâm dinine şiddet kavramını getirdiğini belirtti.

Müslüman Kardeşleri, Vahabilik düşüncesini ile ilişkisini güçlendirdiğini beltiren Esed, Müslüman Kardeşleri'in Şeriat ve ahlaktan ayrıldığını da öne sürdü.

'ATEİZM SUÇLAMASINA' KARŞI ÇIKTI

Yaklaşık sekiz yıldır ülkesinde azgın olan savaşın, din ve aşırılıkçılık arasındaki ayrım açısından olumlu sonuçlar doğurduğunu söyleyen Esed, bazı Suriye vatandaşlarının hükümeti, ‘ateizmin' artmasından rejimi suçlamasının yanlış olduğunu söyledi.

Esed, devletin laikliği kabul etmesinin, ‘ateizmi' kabul etmesi anlamına gelmediğini belirterek, dinin Suriye yasalarına girdiğini, dinin devlette değil, kişinin yaşamında uygulandığını söyledi.

“Evlilik, boşanma, miras ve diğer meseleler, toplulukların kendilerine neyin uygun olduğuna karar vermede özgürlüğü vardır diyen Suriye rejiminin başı Esed, Suriyelileri dini aşırılıklar konusunda uyardı.

KONUŞMASININ BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ MÜSLÜMAN KARDEŞLER'İ AYIRDI

Esed, konuşmasının çoğu bölümünde Müslüman Kardeşler'den örnek vermesi dikkat çekti. Suriye rejimi, Müslüman Kardeşleri, terörist grup olarak sınıflandırmıştı.

buyuk_65


    YORUM YAZ

YORUMLAR

hakan / 21.5.2019 15:39:07
hamada bir gecede 10 bin insanı katleden bir katil in islam merkezi girişimialgı girişiminden öteye inandırıcılığı yoktur,esed ve şürekası cennet ve cehennemin bu dünya da olduğuna inananlardan,bunu herkes böyle bilsin,
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR