DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9632 ₺

EURO

17,0496 ₺

ALTIN

951,66 ₺

BİST

2.380,90 ₺

Erzurum 'buz' tuttu

Türkiye'de kar yağışının en fazla olduğu ve kış mevsiminin en uzun sürdüğü şehirlerin başında gelen Erzurum'da dondurucu soğuklar yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.

7 Yıl Önce
2016-01-27 11:22:05

Gece hava sıcaklığının sıfırın altında 27 dereceye kadar düştüğü kentte, sürücüler araçlarını çalıştırmakta güçlük çekti. Şiddetli soğuklar nedeniyle süs havuzları, şadırvanlar, dereler ve göller buz tuttu. Belediye ekipleri sabah saatlerinden itibaren kazaların önüne geçmek için kaldırımlarda ve caddelerde buz kırma çalışması yürüttü.

Benzin pompaları dondu

Soğuk hava, akaryakıt istasyonundaki benzin pompalarının da donmasına yol açtı. Gece saatlerinde araçlarına yakıt almak için istasyonlara giden sürücüler, pompaların çalışmaması nedeniyle yakıt ihtiyaçlarını gideremedi.

Kentteki bir akaryakıt istasyonunda pompacı olarak çalışan Fırat Turgay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece telefonundan hava sıcaklığını sıfırın altında 47 derece olarak gördüğünü söyledi.

İstasyondaki pompaların donması nedeniyle sabaha kadar araçlara yakıt veremediklerini ifade eden Turgay, "Birçok sürücü sabah aracına sıcak su dökerek çalıştırdı. Erzurum'da dün akşam hayat dondu diyebiliriz. Ben böyle soğuk görmedim" dedi. 

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş