DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erzincan'da teröristlerin sivil araca ateş açması

Erzincan'da teröristlerin sivil araca ateş açması

7 Yıl Önce
2015-08-27 21:00:25
Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Kemah ilçesi yakınlarında yol keserek sivil araca ateş açıp bir kadını öldüren teröristlerin takibe alındığını bildirdi.

Vali Kahraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Acemoğlu Köprüsü yakınlarında bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolun kesildiğini hatırlatarak, "Kaçmak isteyen bir vatandaşımız arkadan vurularak vefat etmiştir ve iki araç yakılmıştır. Şu anda bölücü terör örgütü mensuplarıyla temas kurulmuştur, gerekli işlemler yapılıyor, takip yapılıyor" diye konuştu.

Teröristlerin açtığı ateş sonucu amcasının eşini kaybeden araç sürücüsü Ali Rıza V. de teröristlerin yol kesmesi sonucu geri gitmek isterken araçlarının şarampole devrildiğini söyledi.

Bu sırada açılan ateş sonucu yengesinin yaralandığını belirten Ali Rıza V, şunları anlattı:

"Araçla geri geri gidiyordum şarampole düştüm. Yanıma kadar geldiler, bir bayan geldi terörist, telefonlarımızı aldı. Yaralımız var dedik, 'Tamam biz ambulansla göndereceğiz' dediler. Allah razı olsun bir arkadaş arabayı getirdi, attık arabaya, hanım orada kaldı. Hanım da çok şükür geldi fakat yengemi kaybettik. Amcamın eşi, yengem 63 yaşındaydı. Kurşun cama vurunca yanımdaki torumunun başını eğerek kurtarmaya çalıştım."

Söz konusu saldırıda yaşamını yitiren kadının 63 yaşındaki M.V. olduğu, olay sırasında araçta 1'i 11 yaşındaki çocuk 4 kişinin bulunduğu belirlendi.

Erzincan - Kemah karayolunun 40. kilometresindeki Acemoğlu Köprüsü mevkisinde yol kesen teröristler, olay yerinden uzaklaşmak isteyen sivil araca ateş açmış, yaralanan M.V, hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş